Meidän poikakatraaseemme toivoisimme tyttölasta, mitenkähän se onnistuisi? :) Oletteko testanneet jotain keinoja/vinkkejä ja todenneet ne onnistuneiksi? Kaikki vinkit kelpaa!
Miten saada tyttö
Haavevauva
51263
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Joistain ohjeista oon lukenu seuraavaa: Yhdyntä tulisi ajoittaa muutamaa (2-3) päivää ennen ovulaatiota. Tämän jälkeen ei suojaamatonta yhdyntää ennen ovulaatiota. Siemensyöksy tulisi sijoittaa emättimen etuosaan (tarkottaako tuo sitten ulommas vai?) Sitten vielä oli jostakin emättimen huuhtelusta mut en muista kumpi oli, happamalla vai emäksisellä liuoksella... On kyllä tiedot tallessa jos tarvii!
en tiedä sitten mutta siinä todettiin myös että näitä ohjeita noudattaen, 85% oli toivottu lopputulos :)
Joko tähän, tai sitten s.postiin [email protected]. Kiitos =)
Yks kätilö sanoi samaa. Että pari päivää ennen ovulaatiota yhdynnässä, niin on parempi mahdollisuus saada tyttö. Koska tyttösiittiöt ovat kuulema hitaampia ja kestävämpiä kuin poikasiittiöt.
Tyttösiittiöt (X-siittiöt)= hitaita, mutta kestäviä, voivat säilyä useita päiviä hengissä naisen sisällä.
Poikasiittiöt (Y-siittiöt)= nopeita, mutta lyhytikäisiä, eivät säily kauhean kauaa hengissä.
Tyttöä yrittäessä viimeinen yhdyntä 2-3 päivää ennen ovista. Ja sit stop. Sitkeämmät tyttösiittiöt selvii paremmin hengissä tuon odotusajan naisen sisällä (ja lyhytikäisemmät poikasiittiöt kerkee jo kuukahtaa pois). Ja kun munasolu viimein irtoaa, on tyttösiittiöllä paremmat apajat saada täysosuma.
Poikaa yrittäessä taas hommailut just oviksen aikoihin. Koska poikasiittiöt on nopeampia, kerkeää ne todennäköisemmin ekana munasolun luo, jos ovis on juuri tapahtumassa.
- Ja me saatiin tyttö tuolla "tytön ajoitus-konstilla". ;)
Eihän tuo oo mikään sataavarma juttu, mutta parantaa kuitenkin mahiksia saada toivomaansa sukupuolta n. 70-80 %:iin. (Kun se muuten ois tasan 50/50).
P.s. Laitan sulle vielä postia...
Eräs ystäväni kertoi minulle 20 vuotta sitten, että, kun hän suunnitteli 2:n pojan jälkeen tyttöä, hän laittoi papiljotit päähän. Nykyisin ei vain käytetä enää papiljotteja.
- Tyttö tuli.