...kun olette suunnitélleet talojenne pohjia, niin jouduitteko paljonkin muuttelemaan "valmiita" pohjia omiin tarpeisiinne? Meille ei matsaa yksikään valmispohja valon, tontin ym.suhteen...tuleeko kalliksi muutella sisuksia? ekakertaa kyydissä
pohjista
piirtelee
3645
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
..eiuusiksi mennyt mutta melkein. kannattaa kuitenkin muutella omaksiparhaaksi, muuten ei toimi.ja kustannuson kuitenkin sama
Jouduimme inansa muuttamaan, sauna-peusosasto kokonaan, muuten pieniä muutoksia mm. talon porrastaminen. Kustatannuksua ei tullut lainkaan lisää muusta kuin porrastamisesta, siihen kun kului materiaaliakin enemmän.
mitään kun kiikuttaa ne ruutupaperisutut talomyyjille tarjousten laskemista varten.
Tarjouksen mukana saat tehtaan arkitehdin tekemät kauniin pohjakuvat myöhempää käyttöä varten eli muidenkin tehtaiden kilpailuttamista varten.