digikanavat dvd:lle

Liitin digiboxin tv:hen ja dvd-laitteeseen.
Mutta kun yritän ohjelmoida dvd:lle esim ekokuvakanavia, ne eivät näy häiriöttömänä?
Mikä vikana?
Piuhat menee boxixta tv:lle ja dvdhen,tv:ltä anteenipiha boxiin,scart on dvd:n ja boxin välillä.
Auttakaa epätoivoista neitostata ;)
3719
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

1.Kytke yksi scart -kaapeli tv:n scart -liittimestä tallentavan DVD:n tv -scart -liittimeen.
2.Kytke toinen scart -kaapeli DVD:n av2/LI2 -liittimestä digiboksin tv -scart -liittimeen.
3.Kytke seinästä tuleva anntennijohto digiboksin antenna in -liittimeen, siitä ant.out -liitännästä toinen antennipiuha DVD:n ant.in -liitäntään ja siitä ant. out -liitännästä kolmas antennipiuha televisioon.
4. Kytke nyt vasta virtajohdot ja laitteet päälle.
Nyt voit DVD:n av2/LI2 kanavalta nauhoittaa digiboksista tulevaa ohjelmaa.
Uskon, että nyt onnistuu.

Äänestä
  • Piuhojen laitto muutti, että kun käynnistän dvd-laitteen,lähetys ei tule enää digiboxin kautta.
    Maksulliset kanavat näkyvät vasta kun sammutan dvdn.
    Miks ihmeessä täytyy olla näin monimutkaista=(

    Äänestä

ei siihen dvd koneeseen voi digikanavia virittää,sen viritin on analoginen eli siihen voi virittää vain analogiset kanavat.
Voit kyllä virittää yhdelle kanavalle näkyyn sen digiboksin esittämän ohjelman ja tallentaakin sitä mutta joudut tällöin katseleen sitä samaa kanavaa,tai jotain analogista kanavaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Miss mimmu kirjoitti:

Liitin digiboxin tv:hen ja dvd-laitteeseen.
Mutta kun yritän ohjelmoida dvd:lle esim ekokuvakanavia, ne eivät näy häiriöttömänä?
Mikä vikana?
Piuhat menee boxixta tv:lle ja dvdhen,tv:ltä anteenipiha boxiin,scart on dvd:n ja boxin välillä.
Auttakaa epätoivoista neitostata ;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu