Onko kokemuksia Arubasta?

Ensi kevään morsian

Olisin kiinnostunut kuulemaan kaiken mahdollisen, myös huonot puolet Arubasta.. :) Häämatkaa suunnitellaan..

3

1274

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Arubaan ihastunut

      Hei

      löydät paljon Arubaan liittyvää keskustelua Sonera Plazan matkailu/muu karibia- osiosta :)

      Lyhyesti : paratiisi heille jotka arvostavat upeaa ilmastoa ja ihanan lämmintä merivettä ...

      Kävimme viime syksynä ja menemme uudelleen ensi syksynä. Eli ainakin me löysimme paratiisimme.

      Aruba
      - one happy island-

    • hata32

      Aruba, siis hollantilaisten vanha alusmaa.Eli tämä "hollanti" on heille tuttua.Toisen käden tietona kerrottuna on paratiisisaari. Parhaisiin hotelleihin pääsee ulos ja sisään veneellä, joka vie ja tuo läheisille saarille päiväksi. Eli, en ole kokenut, mutta on kerrottu että respasta saarelle ja takaisin veneellä, eikää soutamalla.

      • Aruballa käynyt

        Olin mieheni kanssa Aruballa viime jouluna. Ihana paikka, mutta tosi pieni, eli jos kovasti haluaa nähdä muutakin kuin rantaelämää, niin Aruballa ei sitä muuta juuri ole.

        Rannat kyllä ovat upeat, vesi puhdasta ja ruoka iiiihanaa ja palvelu pelaa ;-) Joten jos toisiinsa tuijottelu, rannalla löhöily, vesiurheilu ja hyvä ruoka riittävät häämatkalla, niin siinä tapauksessa suosittelen lämpimästi!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      13
      2600
    2. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      83
      1619
    3. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      73
      1435
    4. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      257
      1432
    5. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      233
      1332
    6. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1120
    7. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      104
      1069
    8. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      134
      1050
    9. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      92
      993
    10. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      65
      983
    Aihe