toinen kiinnostunut OIKEESTI? se toinen aina hymyilee ja alkaa helposti hykertelemään ja nauramaan kun ollaan kahdestaan. viimeksikin kun mä olin sen kans kahden niin se punasteli ja hykerteli ja puri huulta... mä haluaisin niin ottaa sen syliin ja silittää sen kasvoja! itsekin olen samanlainen hänen kanssaan... kummatkin punastelee ;) kuitenkin ollaan kummatkin varattuja, se vieläpä kihloissa. ja kyllä se miestään rakastaa enkä oikeen jaksais uskoa että se olis muuta ku hetero. kuinka voisi tietää onko toinen bi vai muuten vaan tykkää seurasta..??
mistä tietää
että onko
41400
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
ota asia puheeksi, jos uskallat. jos toinenkin on kiinnostunut, se voi olla helpotus molemmille. Epätoivoisessa ihastuksessa ja epätietoisuudessa on kurja elää :(
..että onhan tuo ihastusta, mikäli sinulla on tilannetajua.:) En minä ainakaan hykertele ja punastele "vain hyvän kaverin" takia, sehän selkeä flirttiele. Tilanne "molemmat seurustelee" on hankala, mutta sen verran tuttu omallakin kohdalla, ettei se ihastumista estä (muusta ei ole mitään takeita).
Mitäs luulet sellaisesta käytöksestä, että toinen (allekirjoitanut) sekoilee ja unohtaa kaikki perustoiminnot että miten kävellään ym ym. toisen aikana ja jos toisaalta molemmat varoo toisiaan ihan järjettömästi eikä saa mikään järkevää keskustelua aikaiseksi, "luonnollisissikaan tilanteissa". Ja väkisin varotaan katsekontaktia.
MITÄS SE TÄMÄ SITTEN ON? :)
Että näin........
ihastumista/rakastumista..tiedän, että näin on. Luota vaan omaan tunteeseesi ja yritä nyt saada vähän jotain juttua aikaan. Kyllä se keskustelu siitä lähtee, jos on rohkea!
Tuo on tuttua ja ihan kiusallista ja ihanaa, aah...
Mä oon kans just tollanen, että en sitten osaa olla luonnollinen, kun toinen on ihana. Ja usein homma ei etenekkään. Mutta tässä elämäntilanteessa se on hyvä vaan, kun oon itte varattu.
Ihastua saa ja pitääkin, se kuuluu elämään.