voisiko joku asiallinen ihminen kertoo millainen paikka on kylmäkosken vankila?? mieheni istuu siellä, ja en paikasta tiedä juur mitn.. miten tapaamiset pelaa? ja silleen..
kylmäkoski
5
4191
Vastaukset
- "Ammattina rikos"
..vankila se on ja kyllähän sielä saa tavata joka la ja su 45min/kerta mut ne tavalliset tapaamiset on aika ikäviä kun pienessä huoneessa on monta tápaajaa ja vankia, eli meteli on kova. Tapaamiseen kun menet niin varaa henkkarit mukaan ja elä ole humalassa! Niin ja joudut meneen metallipaljastimen läpi, joka on kylmäkoskella aikas herkkä, siinä on moni joutunut strippaan aika pitkälle. Lomat siellä pyörii jos vanki on muuten lomakelpoinen, perhetapaamisia saa n.kerran kk /4-h. Mutta vangin ja puolison pitää ainakin olla kirjoilla samassa osoitteessa että perhetapaaminen voidaan myöntää. Aina jos tulee jotain tärkeää asiaa miehellesi niin soita vankilan sosiaalityöntekijälle tai mielummin ehkä vankilan pastorille, vartijat ja muu henkilökunta ei viestejä tms.välittele!!! Niin ja muista kirjoitella ukolles säännöllisesti jotain mukavaa, maallisia murheita ei sinne kantsi valitella kun eipä sieltä niihin paljoakaan pysty vaikuttaan. TSEMIT!
- puoliso
kiitos hyvistä vinkeistä!! heti paremmalla tuulella.. =)
- tyttöystävä
asiallinen vastaus. mukava lukea vaihteeks tällaisiakin. kiva huomata et jokunen ihminen ei oo täällä vaan häiriköinti ja vittuilu mieles :)
- puoliso
tyttöystävä kirjoitti:
asiallinen vastaus. mukava lukea vaihteeks tällaisiakin. kiva huomata et jokunen ihminen ei oo täällä vaan häiriköinti ja vittuilu mieles :)
olen samaa mieltä... =)
Kylmäkosken vankilan isoin ongelma on vankien liian hyvä kohtelu. Vangit ei halua hakea muihin taloihin,poislukien avotalot. Erittäin asiallinen henkilökunta,vankeja kohtaan,vapaat painot ja jne.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1216030- 292120
- 1771952
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101123Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.661114Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä24997- 73987
Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,24902Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty42897Hevoset ajoteillä Karhulanvaaralla
Minkä ihmeen takia osaamattomat ihmiset tuovat hevosia ajoteille ja pyöräteille? Eilen oli kolari lähellä tämän takia. I12765