Onnistuuko Kreikassa Korfulla rahan nosto automaatista Visa electron-kortilla? Tai siis onko siellä automaatteja?
Entäpäs jos yllättää lisarahan tarve. Esim. perheenjäsenet täällä Suomessa siirtävät rahaa Sampo-pankin tililleni ja minä voin matkakohteessa nostaa sitä automaatista?!
Entäpäs jos yllättää lisarahan tarve. Esim. perheenjäsenet täällä Suomessa siirtävät rahaa Sampo-pankin tililleni ja minä voin matkakohteessa nostaa sitä automaatista?!
Vastaukset 4
Vanhimmat
Käytä Visan ATM locatoria
http://visaatm.infonow.net/bin/findNow?ONE=1&CLIENT_ID=VISA_USA&LOCATOR=VISA_USA&TYPE=PERSONAL
ei onnistu, ei onnistu, ei onnistu, onnistuu, ei onnistu jne.
Saako rahaa nostettua "seinästä" omalta tililtä?
Kortti on pankki/visa. (ei electron)
Onko visa ainoa keino?
Miten olette toimineet?
(matkashekki, valmiita taaloja.....??)
Tämähän on "tyhmiä kysymyksiä"-palsta.... =)
korfulla ei automaatteja muuten ole nuija.jos vanhempasi siirtävät rahaa sulle niin ne päätyvät mannermaalle,eikä todellakaan sinun tilillesi.kaikissa paikoissa ei varsinainen valuutta käy.76%korfusta elää ilman sähköä.siellä käytetään rahan sijasta lasihelmiä ja pikkukiviä.myös kävyt ovat suosittuja.