käyttäkää suoja laseja

tssä testasin uutta airsoftia ilman laseja sisätiloissa ammuin seinään ja se kimposi minua silmään tuli kohtuullisen kovalla vauhdilla onneksi ei suurempia vauritoita tullut

Muistakaa käyttää suojalaseja aina kun ammutte airsoftilla
2465
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Itsekkin ammun välillä kiväärilläni olohuoneesta omaan huoneeseeni tarkkuutta. Pidän suojalaseja kaiken varalta.

Äänestä
  • kävin terkkaris näyttämässä ja sinne laitettiin jotain geeliä nyt on vaikea tähätä kun ei ristikkoa erota

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Fimius kirjoitti:

tssä testasin uutta airsoftia ilman laseja sisätiloissa ammuin seinään ja se kimposi minua silmään tuli kohtuullisen kovalla vauhdilla onneksi ei suurempia vauritoita tullut

Muistakaa käyttää suojalaseja aina kun ammutte airsoftilla

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu