Kirpputorit

Olen tulossa viikonloppuna Vaasaan, ja tiedustelisin hyviä kirppareita.Omatorilla joskus ennen vanhaan oli hyvää tavaraa, mutta sielläkin on nykyään vain kamalaa krääsää, joten sitä ei kannata suositella.
5473
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kirppareiden takia ei Vaasaan kannata mennä, kannattaa pysähtyä jo Seinäjoelle.

Äänestä

jos nyt Vaasaan asti tulet, niin punaisen ristin kirppari on yks vaihtoehto ja riippuen siitä, mitä haet, niin Jupiter ja siinä tien toisella puolen on semmoinen, missä on pääasiassa huonekaluja, mutta myös muuta. Ja nuo kaikki kolme on siinä ihan lähellä toisiaan.

Äänestä

Suomen punaisen ristin kirppari on kyllä paras mitä löytyy.
kuten mainitsit, Oma torilla on vain krääsää jotka on ollu sielä monta vuotta, mutta ne ensimmäiset pöydät ovat yleensä aika asiallisia.

linkki Vaasan kirppareista:

http://www.vaasa.fi/matkailu/Default.aspx?id=327491

pidä hauskaa :D

Äänestä
  • Kiitos asiallisista vastauksista. Huomasin viimeksi käydessäni, että spr kirppari oli tosiaan muuttanut, ja oli oikein asiallinen. Harmi, ettei Vaasassa ole enää itsemyyntikirpparia, niinkuin joskus vielä 14 vuotta sitten, kun olin itsekin siellä pari kertaa myymässä, meijerikadulla muistaakseni. Ihan sukulointimatka tulee olemaan, ja uimaan tropiikkiin. Hyvää keväänodotusta kaikille :)

    Äänestä

  • alkuperäinen kirjoittaja kirjoitti:

    Kiitos asiallisista vastauksista. Huomasin viimeksi käydessäni, että spr kirppari oli tosiaan muuttanut, ja oli oikein asiallinen. Harmi, ettei Vaasassa ole enää itsemyyntikirpparia, niinkuin joskus vielä 14 vuotta sitten, kun olin itsekin siellä pari kertaa myymässä, meijerikadulla muistaakseni. Ihan sukulointimatka tulee olemaan, ja uimaan tropiikkiin. Hyvää keväänodotusta kaikille :)

    aikoinana todella hyvä kirppari. Siellä pääsi kotileipuritkin myymään tuotteitaan. Taisi olla vain viikonloppuisin auki, mutta "suurmenestys" ja suosittu paikka. Siellä siis sai itse olla ja myydä tavaroitaan. Oli joku isompi halli. Sitä piti sama Charles, joka kai pitää nyt sitä rantakirppistä kesäisin ja sitä Jupiterin lähellä olevaa huonekalupaikkaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Minttu-liina kirjoitti:

Olen tulossa viikonloppuna Vaasaan, ja tiedustelisin hyviä kirppareita.Omatorilla joskus ennen vanhaan oli hyvää tavaraa, mutta sielläkin on nykyään vain kamalaa krääsää, joten sitä ei kannata suositella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu