Toukokuussa, minne?

Ajattelin lomaa toukokuun lopussa etelän lämpöön (n. 20. päivän tienoilla) seuraavin kriteerein: lämpöä n. 24 tai ylöspäin, halpaa ja yöelämää kahdelle 25-vuotiaalle naiselle, jotka eivät kaipaa humppameininkiä, mutta eivät 18-vee pissisörveltämistäkään... Onko vaatimuksia liikaa? Oisko esim. kreeta, kanariansaaret, kos hyvä...?
5927
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kypros voisi olla teille hyvä paikka. Finnmatkojen esitteessä päivälämpötila 26 astetta ja suhteellisen edullistakin on. Itse lähdössä sinne toukokuussa, matkan hinta kahdelta viikolta vajaa 600 euroa.

Äänestä
  • ...onko se hyvä 25-vuotiaille? Olen kuullut agia napasta kaikenlaista, että britit esittelevät rinnuksiaan älyttömässä kännissä ja 18-vee bilehilet pitää sitä omana paratiisinaan. Minkä ikäinen itse olet? Voihan se tietysti olla, että olen väärässä...

    Äänestä

Lähtekää Alanyaan. Siellä on siihen aikaan jo tosi lämmintä! Ja muutenkin mahtava paikka, ei humppameininkiä. Itse olen käynyt siellä jo 10 kertaa ja taas kesällä lähdössä!! Matkaa odotellen!

Äänestä
  • Luin jostain, että keväällä (huhti-touko) Turkissa (Alanyassa) olisi epävakaiset säät..Harmittaa, kun just aattelin lähtee sinne lökölomalle toukokuussa...Mut ei kai sitä koskaan voi säistä tietää?!!

    Äänestä

  • sari kirjoitti:

    Luin jostain, että keväällä (huhti-touko) Turkissa (Alanyassa) olisi epävakaiset säät..Harmittaa, kun just aattelin lähtee sinne lökölomalle toukokuussa...Mut ei kai sitä koskaan voi säistä tietää?!!

    Niin, eipä sitä Alanyan toukokuun säätä kyllä voi aivan varmasti tietää. Kaverit oli siellä viime vuonna vapun aikoihin ja se viikko oli tosi lämmin. Itse olin siellä kesäkuun alusta alkaen 3vk ja silloin ilmat oli tosi mahtavat.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Auringonkipeä kirjoitti:

Ajattelin lomaa toukokuun lopussa etelän lämpöön (n. 20. päivän tienoilla) seuraavin kriteerein: lämpöä n. 24 tai ylöspäin, halpaa ja yöelämää kahdelle 25-vuotiaalle naiselle, jotka eivät kaipaa humppameininkiä, mutta eivät 18-vee pissisörveltämistäkään... Onko vaatimuksia liikaa? Oisko esim. kreeta, kanariansaaret, kos hyvä...?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu