Hoitovirheet koululääketieteessä..!

Ohjelmassa Punainen lanka käsiteltiin lääkäreitten hoitovirheitä. Nykyisen tiedon mukaan joka kymmenes hoitokerta on virheellinen, joten huimia juttuja. Hypnoosin kohdalla ei voi missään nimessä puhua tälläisistä töppäyksistä, mitä tapahtuu lääketieteessä. Se hypnoosin vaarallisuudesta...!
2466
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

lääkeTIEDETTÄ on kuin koululääketiede?

Hypnoosilla hoidettavat vaivat suhteessa hyötyyn ovat niin kärpässarjaa, ettei voida puhua isoista hyödyistä eikä isoista virheistä.

Äänestä

.. todettiin myös, että yhdessä prosentissa hoitotapauksia esiintyy vakava hoitovirhe ja nämä eivät etene edes potilasvakuutuksen tarkasteluun!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Master kirjoitti:

Ohjelmassa Punainen lanka käsiteltiin lääkäreitten hoitovirheitä. Nykyisen tiedon mukaan joka kymmenes hoitokerta on virheellinen, joten huimia juttuja. Hypnoosin kohdalla ei voi missään nimessä puhua tälläisistä töppäyksistä, mitä tapahtuu lääketieteessä. Se hypnoosin vaarallisuudesta...!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu