Ensi talven matka hakusessa apuva!!
mikä Kuubassa parasta?
10
5018
Vastaukset
- Zede
Ilmaston ja ihmisten.
- isojari
Helppoja ja kuumia.
- pornoleffoistas
Kuubassa et ole käynyt! Kauniita ovat mutta eivät helppoja!
- täysin päinvastoin
pornoleffoistas kirjoitti:
Kuubassa et ole käynyt! Kauniita ovat mutta eivät helppoja!
Eivät niin kauniita, mutta äärettömän helppoja.
Varsinkin jos kustannat kaiken...
- aatu
kaunis maa ja ihmiset ystävällisiä, mutta itse en pitänyt all inclusive paikasta on turistit aidattu kaus normaalista kuubalaisesta elämästä eli kannattaa katsoa että paikallista elämää on lähettyvillä
- Lily
kuubassa on parasta kaikki rannat,kaupungit, maaseutu, se tosi asia että kuubassa ei ole yhtään ainoata myrkyllistä eläin lajia eli paljas jaloinkin kestää olla hmmmm miehet sekä naiset on tosi hyvännäköisiä siellä meininki on rentoa ja musiikkia kuuluu joka oven raosta ihmiset tanssivat kadulla ( kokemusta on) ja vaikka siellä kansa on köyhää kyllä elämän iloa tuntuu olevan paljon enemmän kuin suomalaisilla!!!! joilla on "kaikki"
- Minä vaan
Samaa mieltä kanssasi. Kuuba oli todella hieno kokemus. Ihmiset ystävällisiä, iloisia, värikkäitä. Joka paikassa elävää musikkia, ruoka hyvää, tunnelma, ilmasto...Hienoin matkani!
Ikuinen Kuuba fani
- ördäri
sikarit, kaikki merkit, sekä aidot että ei ne aidot.
rommi, kaikki merkit, raakana.
tanssi, naisten kanssa, ihania tyttöjä kaikki;o)
lämpö tietty ja yleinen rento meininki, josta meidänki tulis ottaa esimerkkiä. ei kaiken tarvitse olla niin hienoa/siistiä ja mañana se homma hoituu ihan hyvin kanssa, heh..- Make
siis naisetko siellä kauniita? älkää nyt viittikö. Eksoottisia kylläkin, mutta kauniista kaukana.
- kekkuli
Parasta minusta:
Osa aidoista laatusikareista, makuasia, mutta laadusta kannattaa maksaa.
Rommi, 7-vuotias Havana Club tai Santiago sellaisenaan. Nuorempi rommi sitten mojitossa havannalaisen hotelli Inglaterran terassilla.
Musiikki ja tanssi.
Lämpö on varmaan siedettävä talvella. Yleinen rento meininki miellyttänee jos on realistiset odotukset, espanjasta on varmasti apua.
Huonona puolena mm. rajalliset shoppailumahdollisuudet (pl. rommi ja sikarit), hieman keinotekoisen kallis hintataso ja ajoittain tympeä ruoka.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1494699Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su1904614Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1144534Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p254395Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil133430Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192334Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32108- 661617
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill201181- 1761132