näistä.
Tuulen suunta ei muutu,
tuuli lakkaa tuulemasta
tulemasta.
Tähdet ja kuu silti ovat.
Tuulen suunta ei muutu,
tuuli lakkaa tuulemasta
tulemasta.
Tähdet ja kuu silti ovat.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
samaan henkilöön niin huomaat että se kiinnostaa myös uudestaan.. kuu ja aurinko ja tähdet.. kaikki ne ja taivas ja lumi .....
tuohonkaan. Olen väsynyt kaikkeen jo kertaalleen kuultuun ja liian usein toistuvaan. Ympyrä sulkeutuu...
Jos joskus oikein intoudun runoilemaan
rohkeampia runoja, niin sitten käsketään painua muille palstoille. Nimimerkin valinnastakin tulee aina sanomista, joten olen päättänyt olla kirjoittamatta vähään aikaan yhtään mitään.
Sinähän vietät kaiken vapaa-aikasi niillä muilla palstoilla. Kuulunet sinne tukevammin.Rohkeus ei ole samaa kuin rivous ja kehno kaksimielisyys.
niin en ole ikinä kirjoittanut sinne EDES yhtä sanaa.
Kävin siellä kyllä selaamassa, mutta totesin, ettei edes mun jutut voi niin perverssejä, että ne sinne kuuluis. Ne on ihan sairaita, mutta taidatpa tietää, jos luulet mun siellä käyneen.
Olen nopea hoksaamaan ja löytämään analogioita. Katso sana googlesta...
Nuku hyvin ja nauti uusista harrastuksistasi!
Hmmm... ei se ollut uusi harrastus, jos sitä tarkoitat. se kuuluu työhöni... ... (ei tarkoittanut sitten sitä maailman vanhinta ammattia!)
Täällä ei tietääkseni kukaan myy itseään.
Naisena olo ei pue sinua.
luulette mua mieheksi?
Oletteko te oikeasti noin epätoivoisia ???
miestä,vaik oot nainen,siks.Ällöttävää.
tunteet tarttuvat ja kivasti piikittävät, mutta eivät satu. Enemmän sattuu tunteellinen runo ilman epäaitoja "pitsinypläilyjä". Ja omat runot luonnollisesti ovat melko hyviä..:)
Olen nainen, mutta voin antaa sinulle ranskalaisittain suukon molemmille poskille ja sitten vielä kolmannen. Se kuuluu siihen kulttuuriin.
NYT LOPETAN, putoan tuolilta, eikä lattialta ole kiva löytyä aamuyöstä...
ei saa pysähtyy,
anna runon tulla,
palstalla olla.
Yritätkö kenties pelastaa minut pulasta,
vai saattaa minut pulaan?
Myöhäistä, jollet tiennyt, olen jo SIELLÄ.
En näe täällä epätoivoisia miehiä ollenkaan, mutta epätoivoisia naisia näyttää sitäkin enemmän olevan liikkeellä!!!
Niin kauan kuin kuu ja tähdet on,
ei tuulikaan lakkaa tuulemasta.
Tähdet saattavat lakata olemasta,
mutta ehkä aina uusi syntyy
entisen sammuneen tilalle.
Niin uskon ja toivon,
että taivas säkenöisi aina
yhtä kirkkaasti!
Positiivista energiaa
puhallan sinulle täältä!
*puh!*
rakkaudella pohtija