Ewidon poisto tökkii

Miten poistan Ewidon koneeltani, kun saan koko ajan tiedokseni: "ei voi poistaa. käyttö estetty. varmista ettei levy ole täynnä tai kirjoitussuojattu".

No ei pitäisi levyn olla kumpaakaan??
2252
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

poistaa se vikasietotilassa tai sammuta kaikki sen prosessit ennen poistoa.

Äänestä

Edellinen ohje varmaan toimii,mutta kannattaa käyttää omaa uninstal tiedostoa.
Löytyy Program-Files kansiosta

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyhymä! kirjoitti:

Miten poistan Ewidon koneeltani, kun saan koko ajan tiedokseni: "ei voi poistaa. käyttö estetty. varmista ettei levy ole täynnä tai kirjoitussuojattu".

No ei pitäisi levyn olla kumpaakaan??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu