verkkoasiaa

Tämän lintuinfluenssan vuoksi pitäisi verkottaa isohko lintutarha (niin, ettei vesilinnut pääse tarhaan). Millaista verkkoa kannattaisi käyttää?
Kustannukset eivät saisi olla kovin kalliit enkä haluaisi pikkulintujen raatoja keräillä verkosta.
onko ideaa?
2512
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat
  • Asetus astui voimaan viime perjantaina, riskialue laajeni meidän kuntaan pari päivää ennen sitä. Eipä mulla ole varaa ihan varuilta alkaa verkkoja ostelemaan, jos vaikka sattuis tarvitsemaan. Linnut on sisällä ja pysyvätkin niin kauan kun poikkeuslupa on saatu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


------------------ kirjoitti:

Tämän lintuinfluenssan vuoksi pitäisi verkottaa isohko lintutarha (niin, ettei vesilinnut pääse tarhaan). Millaista verkkoa kannattaisi käyttää?
Kustannukset eivät saisi olla kovin kalliit enkä haluaisi pikkulintujen raatoja keräillä verkosta.
onko ideaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu