Moi,
Gallupinomaisesti, kuinka paljon hinnoissa on ilmaa / tinkivaraa? Eli kertokaa
1) liikkeen nimi
2) eka tarjous
3) lopullinen hinta johon päädyitte tuossa liikkeessä
Etukäteen kiitollinen.
Gallupinomaisesti, kuinka paljon hinnoissa on ilmaa / tinkivaraa? Eli kertokaa
1) liikkeen nimi
2) eka tarjous
3) lopullinen hinta johon päädyitte tuossa liikkeessä
Etukäteen kiitollinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
50% puustelli
Hou hou!
...ja kävelkää käsillänne, idiootit!
"no kuule topin hinnasta lähti 80% ennenku edes kysyin!"
Vain yksi hinta, ei tarvetta tingata.
Ikea.
Vain yksi hinta, ei tarvetta tingata.
www.kalustetukut.com
Ainakin Lahden Kalustetukussa hinta tippui kun olimme lähdössä ottamaan tarjousta eräästä toisesta paikallisesta liikkeestä.Mutta kun kauppoja tekee niin halvin ei välttämättä oel sitten se paras.Mutta sitähän ei tiedä ennenkuin saa toimituksen kotiin ja alkaa asentaan kaappeja.
Olihan sitä... Villa-keittiöiden tarjous 17.800€ ja puuseppä teki loppujen lopuksi täysin samanlaisen ja hinnaksi tuli 10.000€ kaapeilta. Tietysti koneet ja asennus eivät kuuluneet kumpaankaan hintaan. Eli jos tinkaaminen ei auta, voipi etsiä edullisempaa toimittajaa jonka ei tarvitse rikastua heti yhdellä kaupalla.
JÄRKEVÄ OSTAA AKA KALUSTEELTA ! LAATU SAMA KUIN ISOMMILLA MERKKIKEITTIÖILLÄ MUTTA HINTA EDULLISEMPI ! ITSE OLEN OSTANUT USEAMMAN AKA KEITTIÖN ELÄMÄNI AIKANA JA LAADUN KANSSA EI OLE OLLUT ONGELMIA !
HINTA TOSIN OLLUT HIVENEN VERRAN KORKEAMPI KUIN KILPAILIJOILLA MUTTA PITKÄLLÄ JUOKSULLA USKON VALINNEENI OIKEIN !
JÄÄ TURHAT KORJAILUT MYÖHEMMIN TEKEMÄTTÄ JA JÄÄ AIKAA ESIMERKIKSI LASKETTELUUN JA LAULAMISEEN JOTA MYÖS HARRASTAN :-)
huutamista ja omien tuotteiden mainostamista
opettele käyttäytymään, saatanan IDIOOTTI!!!!1111!!
äläkä viitti mainostaa yleisellä foorumilla, ei näytä hyvältä jos firmalla menee noin heikosti