Onko kellään ideoita mitä ostaa lahjaksi kavereille jotka saivat viikko sitten suloisen tyttövauvan?
Vinkkejä
kaivataan
5356
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ostaa melkeen mitä vaan. Vaatetta, helistimiä, nalle, kuvakirjoja, soittorasia. Riippuu kuinka läheisiä olette, kuinka ison asian haluat ostaa. Monesti viedään vaatetta, bodyja, puolipotkareita.
Kaunis huppupyyhe, kiva valokuvakehys, vauvalle unilelu tms. .. itse olen vienyt yleensä jotain tavaraa vaatteiden sijaan, koska moni tuntuu tuovan enemmän vaatteita, ja näistä on pidetty.
siis sellainen vauva-kirja, mihin vanhemmat saavat itse laittaa kaikkea vauvasta. Meille ainakin kaikki toi vaatteita, eikä edes ehditty kaikkea käyttää kun lapsi kasvoi niin nopeasti. Kirjasta olisi iloa pitkäksi aikaa ja lapsen on ihana lukea sitä kun on kasvanut isommaksi.
Niille löytyy ainakin käyttöä (paitsi jos vanhemmat ovat vannoutuneita kestovaippaihmisiä...)!
sellainen vauvan peitto. Itse sain sellaisen vauvalle ja se on aivan ihana.