Olettekos kuulleet meteoriitista joka on paraikaa matkalla maahan. Nasan sivuilta pitäis löytyy tarkemmat tiedot.
Olen kuullut että se ei kokonaan törmää maahan vaan siitä lentää palanen suomeen keskelle asutus taajamaa. Sillon räjähtää.
No ei se kuulemma aiheuta mitää tuhoa mutta se herättää suurta miälenkiintoa maan tiedemiähissä.
Kuulemma vuonna 2019 tänne asettuu ihmistä paljon älykkäämpi rotu.
Minkäköhän kokoisia meteorin paloja ydinreaktorit on tehty kestämään.
Usein ihmiset ajattelevat että ei tarvitse välittää ydinvoimaloista koska he luulevat olevansa silloin kuolleet kun voimaloista voisi tulla suuri riesa.
Varsinkin näiden voimaloiden aikaansaajilla on isoin vastuu asiasta vaikka he luulevat pääsevänsä kuin koira veräjältä.
Mitäs sitten seuraavassa elämässä tuumaavat kun maa on ydin voimaloiden riesaama.
Olen kuullut että piäni meteoriitin palanen oli joskus sujahtanut katon läpi keittiön pöydän läpi erään perheen syödessä ja se tapahtui suomessa.
Meteori törmää maahan 2019
10
1823
Vastaukset 10
- ei Turussa asuva
Meteori osuu Nasan laskelmien mukaan keskelle Turkua, joten mitään vahinkoa ei tule. Jos rata jostainsyystä osoittautuu vääräksi, meteoriittiä on tarkoitus satelliitin avulla tökätä niin, että se putoaa Turkuun.
- mmhgng
kaikkihan tietää että turussa ei ole älyllistä elämää, joten samahan se on sinne tökätä.
- jkjjkjkjkjjkj
mmhgng kirjoitti:
kaikkihan tietää että turussa ei ole älyllistä elämää, joten samahan se on sinne tökätä.
Meneeköhä se maan tasalle koko turku. Miksköhän turku on uhrattavissa oleva alue.
Miks just turku. Eiks ne jenkit tykkä turust.
Nouseekohaa turkulaiset kohta kapinaa jenkkei vastaa ja alkaavat sysään sinne jotaa terroriiskuja? - Mää
jkjjkjkjkjjkj kirjoitti:
Meneeköhä se maan tasalle koko turku. Miksköhän turku on uhrattavissa oleva alue.
Miks just turku. Eiks ne jenkit tykkä turust.
Nouseekohaa turkulaiset kohta kapinaa jenkkei vastaa ja alkaavat sysään sinne jotaa terroriiskuja?Et sen ei ainakaa pitäis aiheuttaa mitää suurkatastrofii. Mut se meneeks se turku maantasalle on että en tiedä.
Eiköhän ne ihmiset joudu muuttamaa jonnee muualle sieltä turusta kait vissiin.
Ceorge bush iso kenkänen äijä. Päättääköhän se että sen kamut käy tuuppaamassa sen turkuun tiedä häntä. - Miu mau
Mää kirjoitti:
Et sen ei ainakaa pitäis aiheuttaa mitää suurkatastrofii. Mut se meneeks se turku maantasalle on että en tiedä.
Eiköhän ne ihmiset joudu muuttamaa jonnee muualle sieltä turusta kait vissiin.
Ceorge bush iso kenkänen äijä. Päättääköhän se että sen kamut käy tuuppaamassa sen turkuun tiedä häntä.Asun turussa bäää! olen köyhä eikä minulla ole ainakaa tällä hetkellä varaa muuttaa pois turust.
Mutta meidän täytyy kuitenkin muistaa että ihmisiä ovat myös turkulaiset.
2019 pitää kait sitten käydä ryöstämässä pankki!
Ja minä kostaa George bush! - turkulaista mentaliteettia
Miu mau kirjoitti:
Asun turussa bäää! olen köyhä eikä minulla ole ainakaa tällä hetkellä varaa muuttaa pois turust.
Mutta meidän täytyy kuitenkin muistaa että ihmisiä ovat myös turkulaiset.
2019 pitää kait sitten käydä ryöstämässä pankki!
Ja minä kostaa George bush! - Miu mau
turkulaista mentaliteettia kirjoitti:
Ryöstetään se yhdessä. George bushin salaliiton aikaansaama. Tökkäävät sen suomeen jotta suomalaisten tulisi olla kiitollinen heille ja saisvat suosioo suomalaisilta.
- Jaakko
Miu mau kirjoitti:
Ryöstetään se yhdessä. George bushin salaliiton aikaansaama. Tökkäävät sen suomeen jotta suomalaisten tulisi olla kiitollinen heille ja saisvat suosioo suomalaisilta.
Sit on taas jenkit suuria maailman pelastajia, ja sit suuri osa suomalaisista hullaantuu, jos hullaantuu, ja jee pitää liittyy natoo ku jenkit teki niin suuren palveluksen suomelle, että suomi on sitte sen heille velkaa. No ainakin teoriassa.
Tökkäisvät sen haminan raatihuoneesee, yhtenä toisena vaihtoehtona. - Supo tutkii
Jaakko kirjoitti:
Sit on taas jenkit suuria maailman pelastajia, ja sit suuri osa suomalaisista hullaantuu, jos hullaantuu, ja jee pitää liittyy natoo ku jenkit teki niin suuren palveluksen suomelle, että suomi on sitte sen heille velkaa. No ainakin teoriassa.
Tökkäisvät sen haminan raatihuoneesee, yhtenä toisena vaihtoehtona.Olen kuullut luotettavasta lähteestä samaa mitä moni muukin. Bush vihastunut Suomen ulkopoliittisesta linjasta Irakin lammaspaimenkiintiö kiistassa. Erityisesti Hamina ja kaupungin raatihuoneen lähiseutu vaarassa.
Itse olen jo järjestämässä ihmiskilpimuuria raatihuoneen eteen, mutta yllätys yllätys olen vielä ainoa.
PIDETÄÄN LINJA KOVANA! - turkulainen
Ikävää että joudun muuttamaan pois Turusta ennenkuin meteori tippuu/ohjataan asuinsijoilleni. Muutan ehkä Tampereelle joka on muutenkin perheeni mielestä parempi kaupunki.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran99959Mies, kumman ottaisit mieluummin
176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?158912- 64740
Pettymys TTK-parketilla! Anna Hanski tippui - Sami-opelta erikoinen heitto: "Nyt sä pääset..."
Toisena parina Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta tippuivat Anna Hanski ja Sami Helenius. Pettymys oli käsinkosketeltava y26692Anteeksi mies
En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.47684Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi
Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.46654- 50638
Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että
Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.39580Mieti oikeasti
Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.30577Poliisi etsii kadonnutta henkilöä Lapualla
Henkilö on kadonnut 18-19.9.2026 välisenä yönä. Henkilö on hoikka,n 185 cm pitkä. Kadonneella on ollut katoamishetkellä32572Oot komea
etkä näytä vanhenevan. Mieskarkki. Mä en yritä mitään, mä oon sulle liian vanha. Olis kuitenkin kiva tutustua suhun. n20543- 31541
Venäjä häviämässä 30 vuoden sodan
Ukraina vapautti kolme aluetta, operaatio Vivaldi laajenee472539- 6506
- 43493
- 72490
Se oli molemminpuolinen limerenssi
Limerenssi myös sinulla kun näin pitkän ajan jälkeen päivystää palstaa. 🤭81489- 31475
- 44471
Rydman, herätys!
"Veikkauksen toimitusjohtaja Olli Sarekoski tienasi kiinteää palkkaa 445 891 euroa ja lisiä 72 157. Kuukausipalkka oli 365444