Hotelli Kalypso

Millanen uima-allas kyseisessä hotellissa on? Kuvasta päätellen allas näyttää aika isolta kuitenkin kerrotaan että se olisi pieni.. Totuus?
61384
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

se hotellikuvaus johtaa aikalailla harhaan.Allas on suuri,se tavallaan kiertää sen sillan alta eli on L-mallinen.En tiedä,onko joskus osa siitä jotenkin peitettynä tai jotain,koska ei sitä voi millään mittapuulla sanoa pieneksi.Altaan toisessa osassa on lentopalloverkko ja lapsillekin on erikseen allas.Siellä hotellialueella on useampi allas,mutta eipä niissä toisissa kukaan uinut ainakaan kun oltiin siellä.
Mun mielestä tosi mukava hotelli ja todella viihtyisä allas-alue,baarissa soi musiikki myöhään iltaan ja joskus on bileitä.Hotelli ei vois myöskään olla paremmalla paikalla,"etuovesta" tullaan suoraan pääkadulle (leipomo ihan vieressä,mistä saa tosi hyviä wrappeja ja patonkeja!) ja "takaovesta" on lyhyt matka baarikaduille.Tylsää ei voi tuolla olla.
Oho,menipä vähän asian vierestä...No anyway,tosi hauskaa lomaa jos sinnepäin ootte menossa ja jos vielä mietitte,niin suosittelen kyllä ko.hotellia.

Äänestä
  • vastauksesta! Kyllä matka on jo tilattu, lähtöä odotellessa :)

    Äänestä

  • mmm kirjoitti:

    vastauksesta! Kyllä matka on jo tilattu, lähtöä odotellessa :)

    Kuvassa näkyvä allas on aika suuri, niin kuin edellinenkin kirjoitti. Tai suuri ja suuri, sanoisinko kohtalaisen kokoinen.. just sopiva.

    Pienempi allas löytyy ylätasanteelta ja se on enemmänkin lepoallas kuin kunnon uintiallas. (tai näin ainakin oli 4 vuotta sitten) En tiedä ovatko tehneet kyseiseen altaaseen muutoksia.

    Äänestä

Ihan yleisesti hotellista: ainakin viime heinäkuus vain nuoria, bileet joka yö koko yön, uima allas aika likainen mut ei siin kuumuudessa jaksa rannallekaan raahautua :D paljon ruotsalaisii ja norjalaisii etc. Hotellin yhteydes olevan aqua clubin uima-allasta kannattaa varoa, siel tapahtuu... mut kiva hotelli jos on nuori ja tykkää bilettää!! niin ja ilmastointi kannattaa ottaa jo ekana yönä! have fun!

Äänestä
  • Tulin eilen Kyprokselta, ja Kalypsoa huonommassa hotellissa en ole koskaan ollut. Kylmää, kosteaa, meteliä, paskaista, uimaaltaista vain osa käytössä, baarit kiinni jne...

    Nettikahvilaa rakennettiin ja viinakauppa avattiin aulassa juuri. Ehkä kesällä mukavampaa.

    Äänestä

Moi,
Olin viime kesänä juuri samaisessa hotellissa ja se oli kaikin puolin tosi hyvä.Uima-allas on iso ja tosiaankin siinä on erisyvyisiä kohtia.Hotellihuoneet siistejä ja mukavia.Ilmastointi tosiaankin kannattaa otta heti kättelyssä. :) Meluhan kuuluu tottakai tollaiseen nuoriso hotelli elämään,mutta korvatulpat korviin vaan taikka sitten ittekkin bilettään nii eipä enää häiritse.. :D
Ja paljon plussaa saa se,että baarit ja kaupat ihan hotellin nurkilla.. :)
Olen menossa joskus vielä uudelleenkin samaiseen paikkaan!!
Aurinkoista ja rentouttavaa lomaa sinne meneville!! :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mmm kirjoitti:

Millanen uima-allas kyseisessä hotellissa on? Kuvasta päätellen allas näyttää aika isolta kuitenkin kerrotaan että se olisi pieni.. Totuus?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu