Pitäisi saada digiboksi kytkettyä telkkariin dvd:n kautta, niin että molemmista näkyisi selkeä kuva. Mutta kun ei, se on näköjään joko tai. Täällä ovat muutkin kyselleet samoja asioita ja olen yrittänyt jäljitellä neuvoja, mutta ei minun koneet meinaa uskoa millään. Onkohan vika koneissa, vai minussa. Niin ja sitten pitäisi vielä saada vanha vhs:kin jotenkin mukaan, että saisi tallentaa joitain videoita dvd:lle.
Meinaa itku tulla isolla miehellä.
Helkkari kun ei osaa
3
927
Vastaukset
- Stig
Jos 2 SCARTTIA TV:ssä, Videossa ja boksissa
DVD:ssä, jos se on vain soitin on yksi SCART.
SCARTIT:
Boksi-->Video
Video-->TV
DVD-->TV
Jos TV ja boksi 1 SCART, hommaa jakaja kytkimellä,
Tarjoustalossa maksaa 9e.
Jakaja televisioon ja
SCARTIT:
Boksi-->Video
Video-->Jakaja
DVD-->Jakaja
Jos TV ja Boksi 1 scart
Jakaja televisioon ja
SCARTIT:
Video-->Boksi
Boksi-->Jakaja
DVD-->Jakaja
Vaihtoehtoja on monia, voit myös ostaa videon
näköisen scartjakajan, jossa voit kaukosäätimellä
valita mitä scarttia käytetään.
Citymarketissa 50e Tv on jvc.n 32 tuumainen laajakuva ja takana näkyy olevan kolme scart paikkaa. Dvd on lg.n tallentava, siellä on kaksi scart paikkaa.Boksi on force joka tottelee kaapeli singnaalia sielläkin kaksi scart paikkaa.
- Stig
Antennijohdot:
Seinä-->Boksi-->DVD-->TV
Scartit:
Boksi-->DVD
Boksi-->TV
DVD-->TV
Telkkariin jää vielä yksi vapaaksi, vaikka
kotiteatterille, pleikkarille tai toiselle boksille.
Onko Boksissa ajastinta?
Jos on, laita boksista lähetevä scart,
siihen DVD:n scart-liittimeen joka
osaa "haistella" lähettääkö boksi signaalia.
Silloin voin tallentaa DVD:lle niin, että
laitat DVD:n "SAT-tilaan" (odottamaan signaalia)
ja ajastat vain boksin.
Riippuu sekä boksista, että DVD:stä.
Jotkut boksit lähettävät signaalia kokoajan,
joten tallennin ei osaa sammua.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä292735- 911034
- 58901
- 66875
olet kaiken rakkauden arvoinen
Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy26847Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu6837Olisi kiva
Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä37800Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?
Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.65794Oot mun koko maailma
Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹75724Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa
Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu136719