Hep,eli vm 2002 => 1,8 Tinoa olis hakusessa (ei niitä vissii muita bensa Tinoja ookkaa?).
Onkos porukoilla minkälaisia kokemuksia mokomasta vekottimesta ja mites onkos mitää tyyppivikoja?
Tekniikkahan on ylleensä japsivehkeissä aika luotettavaa...
Onkos porukoilla minkälaisia kokemuksia mokomasta vekottimesta ja mites onkos mitää tyyppivikoja?
Tekniikkahan on ylleensä japsivehkeissä aika luotettavaa...
Vastaukset 3
Vanhimmat
olen olut erittäin tyytyväinen 2003 tino visiaan 1,8 moottorilla tietty.
mitään vikoja ei ole ollut lukuunottamatta takalasin pissapojan letkua joka oli muutama viikko sitten napsahtanut poikki.
paljon kommenteja löydät lisää tältä palstalta kunhan selaat muutama kuukautta vanhohja viestejä...
Ajelin Tinolla -02 vajaa kaksi vuotta. 35 000 - 60 000 km. Yhtään vikaa ei tullut vastaan. Ei edes ajovalojen polttimoa tarvinnut vaihtaa.
Jouduin jo katsastamaankin. Täysin kunnossa oli. Katsastusmies kehui Tinoja yleensäkin. Ei ole ollut kuulema pahemmin huomauttamista niissä mitkä olivat jo ehtineet katsastusikään.
Paljonkohan muuten voi nykyäään todellisuudessa saada tälläisesta Tinosta? Eli auto on vm 2002, ajettu on vain 50tkm, II-kilvet, eli kolariautosta aikoinaan tehty. Kolarin jälkiä ei näy kun kuskin oven sisäpuolelta (eli naarmuja muoveissa). Auto on muuten siisti. Ajoaikaa olis 04/07 asti.