Ajateltiin tytölle nimeksi Christina Angelina. Sukunimikään ei ole ihan suomalainen joten ei vierasperäisyys toivottavasti töki paljon. :)
Mitä tykkäätte?
*Jenna
251223
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Taas näitä teinipissiksiä kyselemässä mielipiteitä typeristä nimiehdotuksistaan... Tai sitten vaan tylsä provo. Suomeksi: nimi on typerä kuten sinä itsekin.
En kyllä laske itseäni teiniksi enkä pissikseksi, ikää on 25v. Vakituinen työ, asunto, parisuhde, aikuiseksi ihmiseksi luokittelisin itseni. Jos et pidä ehdottamastani nimestä niin se on sun ongelmasi!
Näköjään teinipissis voi olla vaikka ikää olisi jo 25 vuotta. Odota muutama vuosi vielä lapsen hankinnan kanssa, jotta aikuistut. On sitten lapsellakin helpompaa kun äiti on tasapainoisempi.
Ei uskoisi kuinka jotkut uhraavat energiaana haukkumalla ihmisiä joita ei tunne.
Säälittävää kun joutuu vaanimaan netin keskustelupalstoilla uhrejaan. No ei voi kun sääliä reppanaa...
Ja sinunko mielipiteidesi mukaan lapsia hankkisin tai olisin hankkimatta? Heh,sua pelleä.. :))
Kukakohan se pelle olikaan? Taisit jo unohtaa "kivan" Christina Angelina -viritelmäsi, jolla palstaa aikaisemmin nauratit.
Päivittelet, että kuinka joku voi haukkua tuntemattomia, mutta sitten itse heti perään näytät mallia kuinka itse osaat tuntemattomia haukkua? Mahdatko kärsiä jakomielitaudista?
En sentään tainnut ;)
Ihmettelin ja sitten säälittelin, en siis haukkunut! Luepas kunnolla....
Läskin (=lötjöskä Itä-Suomen murteella) säälejä ei kukaan kaipaa. En toisaalta ole yhtään ihmeissäni, että jouduit ihmettelemään lukemaasi, tunnut olevan aika hidasälyinen.
ei oikein kuulosta mun korvaan parhaimmalta vaihtoehdolta--- mut makuasioitahan nuo on, ja jos kerran sukunimikin on vierasperäinen, niin siitä vaan .. pahempi ois tyyliin esim. Christina Angelina Möttönen :)
Onneksi olkoon vaan!
Joku sentään tykkää! :)
Mielestani nimi on erittain kaunis. varsinkin Angelina. olen itsekin ajatellut samaa nimea, kun tyttareni syntyi. meillakin on ei-suomalainen sukunimi ja niin on tyton nimikin!
onnea!!!
Ihan kaunis nimi, vaikka lapsi sen aina joutuukin tavaamaan kaikkialla, ja kansainvälisesti katsottuna hirvittävän yleinen. Mutta kaikessa rauhassa, antakaa toki.
Christina on omankin tyttäreni nimi. Tosin muodossa Cristina. Sukunimi myös ulkomaalta, sillä emme asu Suomessa.
Mutta miten toimii Angelina lausuttuna Suomessa? Hirveä nimirumilus, todella tökkivä ANKELIINA!!!
Kyllä Suomessa G-kirjain lausutaan g:nä, eikä k:na. Siis Angeliina on Angeliina, eikä Ankeliina!
vain suomalaisten TODELLISTA lausuntaa! Ei se kyllä kovin pehmeältä kuulosta suurimman osan suusssa tuo g-kirjain.
kuulostaa oudolta ja tulee vääntymään suomessa vaikka miksi. kuulostaa hienostelevalta ja teennäiseltä.
Karmea nimi! Saitko elokuvatähdiltä innoituksen vai mistä? En tykkää, ja tuo nimi tulee kyllä aiheuttamaan lapsellesi ongelmia. Harkitse vielä!
Christina Angelina? Yritätkö saada kurjaan elämääsi glamouria tälläisellä ihmeellisellä nimellä? Nimi on kuin suoraan jostain Hollywoodin leffasta. No, lapset tarhassa ja peruskoulussa kyllä muistuttavat aina lastasi sinun tyhmyydestäsi.
olla nyt niin, että vanhempien ikä on suoraan verrannolinen älykkyysosamäärään.
oletteko niin taviksia itse, että pitää yrittää olla erikoinen lapsen kautta?
vai oletteko niin surkeista oloista, painatte tehtaalla vihaamaanne 3-vuorotyötä, että yritätte olla hienompia kuin olettekaan.
eiks oo aika koomisen näköistä, kun paskainen työmies menee hienoon ravintolaan syömään hopeahaarukoilla? samaa tuumin vähän tuosta nimestä.
on ku suoraan amerikkalaisesta leffasta
Christina Angelina on mun mielestä kaunis nimi!
Vierasperäisyyden ei pitäisi olla ongelma, vaikka ennakkoluuloja näköjään onkin. Itse en oo kohdannu mitään ongelmia sen suhteen.
"Itse en oo kohdannu mitään ongelmia sen suhteen"
Et ole kohdannut ongelmia? Onko oma nimesi sitten Christina Angelina? Käyttämäsi nimimerkki Caro on muuten helvetin ruma nimi ihmiselle. Lehmälle tai koiralle se kyllä sopii.