lähelleni toista ihmistä jotenkin tämä tunne voimistuu aina keväällä. Sitä pitkän talven jälkeen herää talviunesta. Siellä sisimmässä se kaipaus kaihertaa ja kestää loppukesään kunnes taas voi elää normaalia yksineloa. Eikä ikä näytä auttavan tässäkään asiassa on vaan niin hiena katsella ympärilleen kevään tullessa mieli on vierä ja aivan kun odottaisi sitä suurta rakkautta.
kaipaan
Haaveilija
5590
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
toivotaan että se löytyy, onnea etsintään :))
No kevät tekee haaveelliseksi.
Pistähän minulle ajatuksiasi
keväästä tai muusta.
[email protected]
Haaveile vaan oikein kunnolla! Näe ihania päiväunia ja kuvittele, millaista elämä parhaimmillaan voisi olla, mutta älä unohda silti elää kevättä ja kesää - kyllä se rakkaus tulee jos on tullakseen. Mutta tuskinpa se kotoa tulee hakemaan, joten pitää vaan lähtee likkeelle ja katsella maailmaa avoimin silmin.
Aivan ihanaa kun keväy raottaa silmiään.Aamulla,kun lähden töihin nautin valosta,ihanan rapisevasta pakkasen kovettamasta lumesta.Haaveilen,autiomökistä erämaaassa ja minä aivan yksin,metsän eläimien kanssa.TODELLA IHANAA KEVÄTTÄ SINULLE;Runous puhkeaa kukkaan.
Kaipaus voimistuu täälläkin,
samanlaiset ajatukset.
Saapuisikin Hän oikea,
ja saisi jakaa rakkauden,
suuren, kauniin...tai sinne päin :)
Haaveita vain, kai täälläkin...vaikka?
Toivotaan....kumpikin