Heinolassa jyrää...niin jyrääkin tykkäsin paikasta, kun käytiin siellä :)))
Heinola
dansku-29
7958
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Todellakin täällä jyrää. Tarkoitit kyllä varmaa konserttia, mutta täällä todellakin käy jyräys myös kaikissa muissakin asioissa. Kaupungin talous saatu siihen malliin sekaisin. Olo on todolla kuin jyrän alle jääneellä.
sitä tapahtuu myös muissakin kaupungeissa ja kunnissa varsinkin, mikä kyllä on kurja juttu :(
onhan se näin muissakin kunnissa, ainakin sellaisissa joissa messuja on järjestetty. Sitäpaisi jyrää-konsertit tulevat jossakin vaiheessa häviämään Heinolan katukuvasta:)
Harmi.. konsertit kun ovat olennainen osa Heinolaa :(
aihe jota antibroisku ei ole vielä terrorisoinut
Otsikolla viittaan siihen keskusteluiden terrorisoimiseeni. Kivaa, että sain uuden lempinimen! Kiitos ja kumarrus siis. Koska rakkaalla lapsellahan on monta nimeä!
kyllä heinola jyrää, voin sanoa kolmen vuoden kokemuksella, ku asuin siellä. tosin ei kyllä oo hirvee ikävä tullu, ku pääs pois sieltä..=)