Kampurin

Näin tuossa tutulla uudehkot Rääkkylässä tehdyt "Kampuri" ikkunat. Näyttivät hyviltä!
Onko kenelläkään pitkäaikaista kokemusta niistä?
Kuinka lie hinta muihin nähden?
2344
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ketjussa esitin mielipiteeni, kopioin sen tähän myös:

Ikkunoiden liepeillä vuosikymmenet työskennelleenä olen nähnyt koko suomalaisen ikkunateollisuuden kirjon. Kaikkihan valmistavat nykyisin pääsääntöisesti MSE-tyypin ikkunaa. Tässä on sitten vaihtoehtoina esim. joko puu- tai puu-alumiini-ikkuna. Ei ole niinkään tärkeä se, kenen valmistamat ne ikkunat ovat, vaan mikä on rakenne jonka haluaa.

Monet paikallisesti toimivat pienet ikkunanvalmistajat tekevät tosi laadukasta työtä ja kilpailukykyiseen hintaan. Ei se joku tuotemerkki tai nimi ole mikään itseisarvo. Ihan reippaasti vaan pienvalmistajan puheille ja kauppoja tekemään. Niin olen minäkin tehnyt, ja olen tuotteisiin tyytyväinen.

Äänestä
  • Kysy valmistajalta tekeekö alihankintaa toisile...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ikkunat? kirjoitti:

Näin tuossa tutulla uudehkot Rääkkylässä tehdyt "Kampuri" ikkunat. Näyttivät hyviltä!
Onko kenelläkään pitkäaikaista kokemusta niistä?
Kuinka lie hinta muihin nähden?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu