Kolari.

Ehjä.

Olin tos eilen sitte kolarissa. Olen aika nuori, vielä 16v. Äiti just soitti ennen kolaria mulle että koira ulvoo kotona ihan hirveesti ja juoksee pitkin taloa ympäri, että onko mulla kaikki ok. (Mein koira ei koskaan ulvo.)Sitten ehin sanoa että on ja läppäsin puhelimen kii. Seuraavaks kuulin vaan huudon. Ja taju tais mennä. Muistan vaan ku joku sano jotaa "selviskö kaikki" ja seuraavaksi muistan kun raahasin kaveria tien yli. Se tapahtu kaupungin keskustassa. Auto oli lentäny 20 metriä vastaantulijoiden kaistalle. Molemmat autot lunastuksee. Mulle tuli lievä aivotärähdys. Mutta onneksi kellee muulle ei käyny mitää pahempaa. Kaverilla polvet turvoksissa ja toisella päässä kuhmu. Kaiken lisäksi missä autossa mie istuin ni kuski lähti ohittamaa punasissa liikennevaloissa edessä olevaa autoa, ylinopeudella. Autossa oli osa porukka ihan humalassa, ite en juo alkoholia. Ja autossa oli 6 hlöä. ja auto oli viiden hengen. Ainoat ketkä oli turvavöissä oli minä ja kuski. Mutta onneksi kaikki selvisivät. Onnea oli tosi paljon mukana:). Jos tuulilasi ois hajonnu, mikä oli ihme ettei niin käynyt ni jos se ois hajonnu ni en uskalla edes ajatella mitä olis käyny.. Tuuria ja onnea oli mukana. Kellekkää ei käyny sen pahemmi. vaikka shokkihan se oli. Traumoja ei tainnu kellee jäädä. Ainakaan pahempia. Mulla itteellää kyllä pieni trauma. Pää on vain nyt tosi kipeä. Nuori ja kokematon kuski vaan taisi olla. Jolla oli liikaa esittämisen halua.

4

1644

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Minä

      Tältä teidän kuskilta heti kortti helvettiin loppuiäksi! Tiedätkö saiko teidän kuljettaja sakkoja tai ajokieltoa? Mitä kävi viattomalle vastaantulevalle autolle? Onneks ei teille ainakaan käynny pahasti!

    • sinulle ei käynyt

      pahasti. Ehkä seuraavan kerran tiedät kenen kyytiin lähdet.

      • taas..

        on "amis" kakarat vauhdis. Onneks ketään ei kuollut. Jospa tosta tuli sit kaikille lisää järkee


      • ....
        taas.. kirjoitti:

        on "amis" kakarat vauhdis. Onneks ketään ei kuollut. Jospa tosta tuli sit kaikille lisää järkee

        Luulis jo nuorten oppivan miten sitä autoa ajetaan ja muutenki...omat kaverini olivat kolarissa noin vuosi sitten ja siitä asti kaikki ovat pitäneet aina turvavyötä.....luulis olevan järkee jos on oma henki kallis...tyhmät lähtee leikkii..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan

      Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes halli­tus­puolueiden omat kannattajat Kes
      Hallitus
      149
      1624
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      143
      1413
    3. Kelan mukaan veronpalautukset ovat tuloa tuet lähti

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012225387.html Verohallinnon maksama veronpalautus tulee niille, jotka ovat mak
      Maailman menoa
      144
      962
    4. Mies, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, naisesta?
      Ikävä
      92
      888
    5. Sinkkujen tilanne kiinassa katastrofaalinen

      800 naista osallistui sinkkujen iltaan, paikalle saapui 0 miestä. Ei mahdollisuuksia, kun nainen on 38 -vuotias, ja
      Sinkut
      124
      879
    6. 64
      819
    7. Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?

      https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt
      Maailman menoa
      334
      671
    8. Minne katosi Sofian Jeff-rakas ystävä?

      Seiskalehden mukaan Jeffreytä ei ole näkynyt, kuin kesäkuussa maininta Sofian ommissassa insramissa. Onko jo tullut ero
      Kotimaiset julkkisjuorut
      160
      624
    9. Aloitan kiertotalouden

      Aloitin tänään kiertotalouden, ei mulla nyt oikeastaan muuta MOI
      Lieksa
      39
      606
    10. Kuka hukkui

      Kuka hukkui eilen kätkytniementiellä?
      Pyhäjärvi
      7
      567
    Aihe