Voiko plussa kierrossa lämmöt heitellä kahta päivää ennen kuukautisten oletettua alkamista, niin paljon kuin aamulla mittasin 36.9 ja kymmenen minuutin päästä mittari näytti 37.3. Päivällä jatkunut heittely 36.9-37.6. Menkkakipuja ollut myös jo muutaman päivän. Eli siis onkohan toivo raskaudesta jo menetetty, kun sain muutaman alhaisen lukeman vai??
Tulipas sekava viesti....
Tulipas sekava viesti....
Vastaukset 1
Vanhimmat
kysyttävää lämmöistä. Eikös olekin niin, että ovulaation aikana aamulämpö nousee hieman tavallisen lämmön yläpuolelle?
Minulla pitäisi olla nyt ovulaatio, mutta lopetin pilleriliuskan kesken lauantaina ja menkat alkoi tänään. Lämpöä on silti ollut jo 3-4 päivää 37.3/37.4 . En ole kipeänä eikä edes tunnusta että olisin kipeäksi tulossa. Joten mistä tämä johtuu? Seksielämä on ollut aktiivista ja liuskan alussa (siis sen jonka lopetin puolessa välissä) otin pillereitä hieman huolimattomasti (kumminkin jokainen tuli otettua silloin). Puuhailtu on myös silloin kun olin jo liuskan hävittävyt.
Onko mahdollista, että olisin raskaana vaikka menkat tulikin? Hyvin epätodennäköistä se ainakin on, mutta onko kenellekään koskaan sattunut niin, että menkat tulee raskaana ollessa?