Mulle on piakkoin muuttamassa 2 chinchillaa. Molemmat ovat poikia. Itse kun ei keksi kuin rajallisen määrän nimiä, niin lisäapu on tervetullutta. Ja ei kiitos mitään "Pörrö & Tipsu"-tyyliä... ;)
Nimiehdotuksia
chilloille
101817
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
englannin kielisiä sanoja:
Hero=sankari
Heroine=sankaritar
Fresh=raikas
Ginger=(en muista)
Glitter==(en muista)
Bronze=pronssi
Bubble=kupla
Cheeky=(en muista)
Cherry=kirsikka
Chilly==(en muista)
--------
japanin kielisiä sanoja
Fuji=verraton
Weed=rikkaruoho
Chibi=pieni
-----
lumi ja tuisku
frodo ja pippin
vodka ja cola
rommi ja viski
siegfried (sikke) ja roy (roi)
Kuten huomaat, en pidä ns. tavallisista nimistä...
came,cookie,chilla,oiva,oopel,caramel,nimetön,muisku,chilled,cuihku,saksien prinssi,mukis
No en keksi muutakuin tallasii: Chilla,Kuidu,Guidi,Luga...Tyhmiä ehkä :) Mutta musta aika kivoja x)
Muutama ihan hauska ehdotus. Etsiskelin netistä nimigeneraattoreita, ja sivustoja chillojen nimistä. Jotkut ovat päätyneet sellaisiin kuin Chiti Chiti Bang Bang, Fuzzy Balls (=pörröpallit) jne. Ei nyt ihan sitä mitä ajattelin... ;)
Chinchillathan ovat kotoisin Andeilta, jos joku tietää esim. inkojen käyttämiä nimiä (tai osaa ketsuan chincha-murretta ;) ), saa vapaasti kertoa. :)
Noo..Inkojen kuningas oli "sapa inka" ja inkojen vanhin jumala oli nimeltään Wirakocha ja auringonjumala Inti...Lähteeni ma historian kirja xD No oli siinä jotain nimiä :)
RAKASTAN JUANESIA!!!!!!!!!!!!!!!
eli poseidon,luca,Pepsi,Jaffa,coffee,coca-cola...
no tässä ois jotain: Galaxi , Tinja , shadow , Ninja, Kimi , Tofu ja Friida aika tyhmiä vai?
Moii! tässä ois joitain.. Coffee,jaffa,toffee,tofu,cocacola,cola,linda,pinja,piia,osku,piritta,piri,pirrew,pörrö,ja pink! siinä ois joitain mut tuskin tykkäät ;)