Siihen aikaan kun kissojen ja koirien juoksuaikaan ei ollut mitään ehkäiseviä pillereitä, kokeili eräs pohjalais eläinlääkäri josko bensan haju estäisi koirien parittelun mielestään onnistuneenakin ratkaisuna.Siksi hän suositteli narttu koiran takapään karvoihin toistuvaa bensan pirskottamista juoksuaikana ehkäisynä ei-toivottuihin raskauksiin.
Myös eläinlääkärillä oli narttukoira kun hän jakeli näitä neuvoja. Eräänä päivänä kylältä soitti eräs "koiranleuka" isäntä ja kysyi:"Mahtaako eläinlääkärin koiralta olla bensa lopussa kun sitä hinatahan kylällä?"
Eläinlääkärin koira!
Bonaparte
0
1815
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1492149
- 1211455
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v3351248Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401190Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni651165IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk31161- 1411149
- 491099
Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !
Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast470967Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet98965