50 vee

Onko Sunny Beachilla tarjolla mitään keski- ikäisille? Kohta tulee 50 vee mittariin ja kesäkuussa mennään Sunny Beachille.
7971
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tuttava oli viettämässä 50 v. päiviä sunny beachillä ja oli tykänny. Lähti sitten seuraavana vuonna kultahietikolle ja vielä seuraavana uudelleen sunny beachille. Kyllä sieltä löytyy kaiken ikäisille jotakin. Eikun matkaan vaan!

Äänestä

Olemme myös menossa ja kiinnostaisi vähän tarkemmin, mitä siis löytyy !
Voisitko ystvällisesti kertoa lisää?

Äänestä
  • Kiinnostaisi todella, mitä sieltä löytyy aikuisille ihmisille. Täsmennätkö!

    Äänestä

Olin myös itse 50-v. systeemin Sunny Beach:lla. Sen jälkeen olemme olleet Bulgariassa vaimoni kanssa kahtena seuraavanakin kesänä molempina pari viikkoa kerrallaan. Ja tulevaksi elokuuksi on jo varattuna seuraava pariviikkoinen tällä kertaa Kultahietikolle.
Joten kait siellä sitten viihtyy ne keski-ikäisetkin? Yllä on toditusketjua.
Mitä tehdä siellä. Varsinaisesti emme ole olleet kertaakaan bilettämässä. Aurinko ja lepo riittää - muutos arkirutiineihin. Oleilua, shoppailua, kulinaristisia nautintoja / -kokeiluja, kiireettömyyttä. Kovin usein emme ole olleet matkanjärjestäjien retkilläkään. Toisaalta omatoimisesti olemme taksilla olleet kaukanakin. Kysymyksiisi saattanen vastatakin.

Äänestä
  • monta etua SB:hen nähden.
    Jo Varna itsessään.
    Siellä on kierreltävää ja katseltavaa, hyviä ruoka- ja ostospaikkoja.
    Bussilla pääsee Varnaan kätevästi, menee monta kertaa tunnissa, matka kestää puolisen tuntia. Taksilla voi voittaa 5 minuuttia, mutta ei tarvitse kinastella taksikuskien kanssa hinnoista.

    Äänestä

  • mun tuttavatkin teki, eli nauttivat siitä että sai mennä valmiiseen pöytään ja ostoksille. Eräs taksikuski kuskas niitä päivän ympäriinsä ja kertoili ja näytteli kaikkia paikkoja. Varnat ja nessebaarit kävivät läpi ja ostivat kovasti lapsenlapsille tuliaisia.

    Äänestä

löytyy - ja mukaan vain ja vauhdilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vielä kipinää kirjoitti:

Onko Sunny Beachilla tarjolla mitään keski- ikäisille? Kohta tulee 50 vee mittariin ja kesäkuussa mennään Sunny Beachille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu