Mitä pitäis tehä ku simssi ukko on kipee?? ne ukot yskii ja aivastelee aika usein ja yks ukkeli jopa kuoli sen takii... onks olemas jotaa lääkärii niille? tai lääkettä??
Simi kipeänä....
outooo
61102
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
onks kellää käyny samal taval??
Ja minulle on käynyt myöskin niin. Sairauksia on kolme:
-Ruokamyrkytys; Jos syö pilaantunutta ruokaa.
-Flunssa.
-Kehkokuume; Flunssa pahentuu keuhkokuumeeksi, jos sim ei lepää flunssassa olleessaan.
Ja lääkäriä ei voi soittaa paikalle, vaikka simi sairastaakin. Mutta sairaalla simillä pitää ilmoittaa töihin olevansa sairas ja nukkua ja rentoutua sängyssä niin kauan, että tulee ilmoitus "Sim... on parantunut..." Ja nuo sairaudet ovat hyvin tarttuvia. :)
Jos tulee tuholaisia ja simi menee siitä tallomaan, saattaa saada flunssan.
Ja eikös Yliopiston mukana tulleessa Biologia (vai luonnontiede?) -uralla voi saada jonkin ihme viruksen? En tiedä voiko siitä parantua
Jos sulla on se tieteen(vai oliko se lääketieteen)urapalkinto,niin sillä voi valmistaa lääkettä.Jos sulla ei oo sitä,niin yhdellä koodilla sai kaikki urapalkinnot.En muista millä.
voiko se tulla siinä ps2 versiossa kipeeksi?
Tehdä asiat niin kun simisi haluaa niin se paranee nopeiten!!!!!!!!!!!!