Maanantaiksi päivä kääntyi ja selvin päin ollaan ja koko päivä vietetään.
Yöunet meni kun ensin ns. normaalin terveyden sain rukattua kuntoon, kilot kohdalleen ja verenarvot ja sen sellaista, niin nyt piti varata aika erikoislääkärille. Mahdollisesti näitä keski-ikäisen miehen vikoja.
En tiedä, pärkkele. Sieppaa. Oli jo kyllä tuossa alkuillasta, että melkein kännin paikka siihen vitutukseen olisi ollut, mutta en antanut periksi.
Ensin olet nälkäkurkena (12 kiloa pois) kolme kuukautta ja sitten vielä uutta mahdollista ongelmaa pukkaa. Tuo epätietoisuus se jäytää. Varasin netin kautta yksityissairaalan vastaanotolle ajan nyt yöllä. Oikein professorismies hää on. Maksaa maltaita, mutta maksakoot! Monet kaljat olen kuitenkin pian kahdeksassa kuukaudessa säästänyt, joten menkööt tämä sen piikkiin.
Maanantai 20.3.2006
22
1166
Vastaukset
- uusitie
Viisaita puhut.Terveyteni hoitoon minäkin olen niitä kalja rahoja ajatellut laittaa ja eihän lääkärit sillon kaljottelu aikana minun valituksia edes kuunnelleet.
- pörri1
kirjoitan tähän vähän siitä eilenillalla laittamastani viestiketjunaloituksesta.
Siinä esittämäni arvostelu ei ollut kohdistettu missään tapauksessa sheriffiin eikä teihin ketjukavereihin.
VAAN,se oli tarkoitettu heille jotka jatkuvasti päivästä toiseen täällä palstalla tarkoituksellisesti riitaa haastavat.Se ei mielestäni ole mielipiteiden vaihtoa,niinkuin he sitä nimittävät.Vaan yritys saada tämä Huom!palsta hajalle ja sheriffi pois tehtävästään.
En nyt enempiä kirjoita,mutta aion tästä aiheesta vielä toisaallekkin kirjoittaa,kunhan vielä mietin asioita.
Hyvää päivän jatkoa teille.Tipattomina jatketaan ja sheriffille anteeksipyyntö jos aiheutin sinulle viestilläni lisää vaikeuksia.Se ei suinkaan ollut tarkoitus.t pörri1
ps.Olen itse poistanut sen ketjunaloituksen.Enkä ole siihen saanut määräyksiä mistään.Joten sheriffiä on kenenkään turha siitä syyttää.- åpoi
maininta jotta ois kevätpäiväntasaus, ulos ku kahtoo nii eipä uskos tojeksi
noh tulee kait kevätki kuhan kerkiää
ois muuten heleketin hyvä syy ryypätä, mutta minä en aio viinaksia kippailla - Denso
En tiedä mitä poistamasi ketju piti sisällään, kun en viikonlopun aikana käynyt näitä lukemassa. Huomasin kuitenkin että ketju johon kirjoittelin perjantaina, oli myös poistettu. Liittyikö sinun aloittamasi ja poistamasi jotenkin siinä esiin otettuihin kysymyksiin?
- Cettuz!
riidatta, raittiina.
- ma-sa
Hyvää maanataiaamua kaverit.Luin åpoin viestistä että on jo kevätp.tasaus.Niin se aika vierii ja tulevana viikonloppuna alkaa jo kesäaika.Kyllä tällä mielialalla minkä olen täysin raittiina saanut,voi aistia asiat ihan eri tavoin ku silloin kun olin kohtuukäyttäjä!Heh,kuinkahan monta kertaa piti ottaa tasoitusta ja loivennusta.Kärsiä krapulasta jne.
Tänään tuntuu kuitenkin että elämä maistuu.Sen tuntee,sen kokee luissa ja ytimissä.......samalla kertaa. Vein tässä auton tohtoriin ja sanoivat, että puolipäivää menee huollossa ja samalla jäin jalkamieheksi. Tallasin tässä aamutuimaan kotia kohti vastatuuleen 10 km ja samalla tuli hoidettua ruumiin kulttuuria ja säästettyä linja-auto maksu. Mikäpä on tallatessa, kun ei rapulat vaivaa ja väsymys.
Tälläistä tänään ja ketä oikein kyrsii, niin hyvä tuuletus keino kirjoittelun lisäksi on raitis kuntoilu ulkoilmassa, eli suosittelen t. Mettäläinen- Ryyppymies
Mettäläinen kirjoitti:
samalla kertaa. Vein tässä auton tohtoriin ja sanoivat, että puolipäivää menee huollossa ja samalla jäin jalkamieheksi. Tallasin tässä aamutuimaan kotia kohti vastatuuleen 10 km ja samalla tuli hoidettua ruumiin kulttuuria ja säästettyä linja-auto maksu. Mikäpä on tallatessa, kun ei rapulat vaivaa ja väsymys.
Tälläistä tänään ja ketä oikein kyrsii, niin hyvä tuuletus keino kirjoittelun lisäksi on raitis kuntoilu ulkoilmassa, eli suosittelen t. MettäläinenSaipa on hyvä... Tänään ajattelin urheilla itse ja illalla lähden kaverin kakkukahville. Raittius on iloinen asia.
Ryyppymies kirjoitti:
Saipa on hyvä... Tänään ajattelin urheilla itse ja illalla lähden kaverin kakkukahville. Raittius on iloinen asia.
Juu, hyvinhän se Turun reissu meni saipalta. Ei ole tullut seurattua kovin tarkoin pudotuspeli systeemejä ja olin jo heittämässä kirveen kaivoon, kun luulin, että vanhoilla playoff säännöillä pelataan, mutta taitaa olla uusi järjestelmä rahankeruu systeemi ja kaikki on vielä mahdollista saipan osalta.
Täytynee tästä kohta lähteä hakemaan auto huollosta ja käyttää samalla katsastuksessa.
Välillä tälläistä t. Mettäläinen
- uusitie
ja oikein hyvää kevät päivää raittiina,riidatta ja rauhallisin mielin.Töihin lähtö edessä raittius jatkuu.
PS.Erehdyin minäkin pistään yhden kommenti tonne muualle.Oli niin törkeää herjausta toisesta ihmisestä.Ota Pörri1 rauhallisesti ei siinä sun poistamassa mitään asiatonta ollut.Emme menetä mielenrauhaamme. Maanantai aamu koitti ilman krapulaa elikkä raitis päivä edessä, huomenta kaikille.
- Viinietikka
mennään ja niin se on, että vastamäkiä tulee myös raittiina ollessa. Mutta niinhän ne sanoo, että kun mäet saa ponnisteltua, saa uutta voimaa uusien haasteiden ja ongelmien voittamiseksi. Saattaapa käydä niinkin, että tulee välillä tasamäkeä, jopa myötämäkeäkin ja niistä hetkistä on nautittava.
Myötätuntoa minulta löytyy ja löytyy myös kokemusta. Voimia Sinulle papio niin kuin meille kaikille muillekin, sillä sitä tarvitaan aina välillä ja paljon! toivottelee viinietikka - Ryyppymies
tämä päivä. Tänään urheilemaan - kunto nousee kohisten.
- Systeri
Samat sävelet. Kolmesti jo lenkki tänään, yksi sauvakävellen, kaksi koiran kanssa. Raitista pitää!
Minulla oli lauantaina, niin kiristävä olo, tuntu että pää halkeaa. En käynyt lenkillä vain sohvalla makailin, sitten huomasin olotila paranikin. Tänään meni töissä aivan hienosti, kyllä sitä vissiin 40-luvulla syntynyt ukko alkaa väsyä. Olin vain tänään 6 tuntia töissä, tuli edellisellä viikolla tehtyä vähän liikaa noita hommia. Pitää lähtee käymään pieni lenkki noin 20km, sen jälkeen saunaan. Raitista alkavaa viikkoa kaikille.
- aahoohoo
Mitä hittoo mä keksin selitykseks sille kutistajalle ku tänä aamuna nukuin pommiin ja unta tuli kaaliin melkein kaheksan tuntii. Eihän tää oo enää mitään unettomuutta - paitsi sen laiskiais -elukan näkökulmasta katottuna.
Sanonko mä vaan et kerran mulla oli niitä vaikeuksia unien kanssa? Ne potkasee mut ulos jo kynnykseltä. Taisin olla vaan loman tarpeessa. Ei näköjään jaksa ihan samoihin ku kakskytä vuotta sitte.
Minä voin lohduttaa sinuu Papio, että kun tässä iässä yhteen vaivaan saa parannuksen niin eiköhän oo jo kaks uutta vaivaa sijalle. Mutta kaikkeen tottuu.
Juomaan minä rupeen vasta sitten ku eturauhanen alkaa mulla köhii.- åpoi
tovi vierähtää ennenku arja nähhään päissään
vaan eiks oo soma koisia pitkään ja hartaasti?
minulta kerran jossaki haastattelussa kysyttin jotta missä lajissa oon etevä, nii minä vastasin että ponniin nukkumisessa oon hyvä
mutta seoli sillon vanhaan hyvään aikaan ku juoppous oli vasta oraalla
- paranoidi
selvänä. "ei auta muutakuin rauhallisesti pitää olla" jotenkin noin sanoi Koskela tuntemattomassa.
- uusitie
kaikille.Ihan mukava työpäivä takana.Raittiita unia.
- 74654675474574
3865756756765767
- hhffdd
Yritä typerä pentu aikuistua.
Edes vähän.
Ja lopeta vanhojen viestien tonkiminen
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1953924Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t532799Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per801370Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181276Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101199Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2020991- 46964
- 48911
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt225907Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä107696