osa 2
Harry oli juuri sanomassa minne halusi mutta ei sitten muistanutkaan osoitetta.
Harry siirtyi nopeaampaan toimen piteeseen kun mietiskellä ja pohdiskella koko ikänsä minne halusikaan mennä.
"Minä olen velho, vapise pelosta!" Harry huusi kuljettajalle. Auto jarrutti niin kovalla voimalla, että Harry oli lentää tuulilasisyta läpi.
Kuljettajalla tuli ilmiselvästi kiire. Hän hyppäsi taksista ulos ja meni kiireén vilkkaan kohti jotain taloa (Ilmeisesti omaan kotiinsa)
Harry hyppäsi kuljettajan paikalle ja ajoi kohti ARMAAN hotellia kohti.
Hän käveli sisään hotelliin, meni virkailijan eteen ja sanoi:
"Huone"
"Minkälainen?" Virkailija kysyi
"Sopiva" Harry sanoi ja meni katselemaan lehtiä sillä aikaa kun virkailija hoiti asioita tietokoneellaan.
"Sviitti, selvä tulee aika pitkästyttävä oli olla yksin niin isossa huoneessa.." Virkailija sanoi. Harry ei kuitenkaan kuunnellut mutta meni hakemaan kortin jonka avulla pääsi hotelli huoneeseensa. Hän ylättyi täysin näkemästään. Huone oli aivan liian iso Harrylle yksin Mutta ei ´Harry aikonut menna huonetta vaihtamaan vaan alkoi kaytsella paikkoja.
Samaan aikaan Hermione joka oli myös läpeensä kyllästynyt kotona kökkimisestä tuli samaan hotelliin missä Harry oli.
"Huone, kiitos" Hermione sanoi virkailijalle."
"Valitettavasti kaikki huoneemme on varattuja mutta tässä meni äskön yksi nuori herra ja tilasi sviitin, niin , rttä voisin järjestää sinulle paikan sinne hänen kanssaan"
"Aivan sama kunhan pääsen jonnekkin."
Virkailija otti puhelimen ja soitti Harryn huoneeseen.
Harryn huoneen puhelin soi. Hasrry meni vastaamaan.
"Tänne tuli yksi nuori, kaunis neiti ja hän halusi huoneen , mutta jos hän voisi tulla sinun kanssasi samaan huoneeseen?"
"Tulkoot vaan....Kyllä se käy" Harry sanoi ja sulki puhelimen.
Virkailija hymyili ja antoi Hermionellekkin kortin. Hermiopne lähti huonetta kohti ja avasi huoneen oven.
"´Harry!" kuului Hermionen ensimmäinen kiljahdus ja hän meni halaamaan Harrya.
"Hermione!" Harry oli ilonen Hermionen tulosta.
He päästivät toisistaan irti.
"Aa..kappas vaan sängyn päällä on kaksi juhlapukua...mitäköhän tämä merkitsee?"
´Hermione vittuili Harrylle muistutellen viime vuoden tanssiáisia.
Harry oli epätoivossa. Hän ei pitänyt tippaakaan tanssimisesta!
Ajattelin vaan kertoa, että tämmönen vähän samanlainen novelli on olemassa mutta tää on niinkun muokattu siis vähän niin ku "parempi" versio.
öh...keksin ajan myötä otsikon osa 2
:-:Caludia:-:
0
235
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.
Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.1393235Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki92995Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma242734Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella
Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne492619Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle
Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv872498PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan
kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist482447Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest102294Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?
"Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k801952Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua
Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle2021817- 1341715