Blue1 ja vaihdot

Suunnitelmissa on lentää kotimaan kaupungista Helsingin ja jonkun muun pohjoismaisen kaupungin kautta läntiseen Eurooppaan eli koneenvaihtoja tulee kaksi. Paljonko on turvallinen vaihtoaika? Ei kai joka välissä tarvitse venailla matkalaukkua?
1407
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Lensin jokin aika sitten Roomasta Ouluun ja vaihtoaikaa oli tunti. Molemmat Blue 1 lentoja. Rooman kone oli n. tunnin myöhäs mutta Oulun kone odotti Roomasta tulevia matkustajia ja heidän matkatavaroitaan. Juoksin kuin hullu ulkomaanterminaalista kotimaanterminaaliin ja portti oli jo kiinni mutta ottivat sisään ja oisivat odottaneet joka tapaukses, mun jälkeenkin tuli porukkaa mutta Oulun lento oli sitten myös myöhässä.

Hyvää matkaa!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


epätiatone kirjoitti:

Suunnitelmissa on lentää kotimaan kaupungista Helsingin ja jonkun muun pohjoismaisen kaupungin kautta läntiseen Eurooppaan eli koneenvaihtoja tulee kaksi. Paljonko on turvallinen vaihtoaika? Ei kai joka välissä tarvitse venailla matkalaukkua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu