kiinnitysköydet Bavaria 37?

Repu

Mitä laatua, kuinka pitkät,mustat vai valkeat ja kuinka paksut?

9

3376

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tappi

      Osta siihen mahdollisimman pitkäikäiset köydet koska ei niitä kannata laiturista irrottaa. Ei sillä uskalla merelle lähteä. Tai tuskinpa sulla edes Bavariaa on.

    • vitsinvääntäjä

      Mistä näitä Bavaria-vitsien vääntäjiä oikein sikiää? Kenties Ohlssonisteja, joiden veneiden jälkimarkkinat menivät yhtäkkiä pilalle?

    • Hyvät kiinitysköydet on hyvä sijoitus. Paras köysi on ehdottomasti Marlowin Multiplait-köydet.
      Yleenssä lasketaan että multiplait-köysi tulisi kestää veneen paino eli 16 mm olisi sellainen että oikein hoidettuna kestää 10 vuotta.
      Minulla on aina Marlowiin tutustumiseen jälkeen, ollut Multiplait. Jos peset max 40 asteen vedessä palautuu notkeus ja köysi on kuin uusi. Älä milloinkaan käytä liian lämmintä vettä.

      • Repu

        Kiitos myös pesuvinkistä. Kävin tilaamassa Vestekistä ko. köydet.


    • Urpo

      Bavariamiehet ostaa köydet Biltemasta. Ei kun kuvastoa selailemaan.

      • vaihtoehto

        on lidl


      • rinnastus!
        vaihtoehto kirjoitti:

        on lidl

        Lidl on edullinen ja sen myynnissä olevat tuotteet ovat erittäin laadukkaita. Ostin viimeksi erinomaiset moottoripyörähanskat. Samoin argentinalainen pihviliha on erinomaista verrattuna kotimaisten ketjujen skandilihoihin.

        Olen venenäyttelyissä tutustunut erittäin perusteellisesti Bavarian uusiin malleihin ja tullut samanlaiseen tulokseen, kuin mitä Lidlin kohdallakin olen kokenut. Saksalaisilla tuntuu olevan ajan hermolla oleva ote markkinoiden valloitukseen ainakin näillä kahdella esimerkkialalla.


      • Onni

        Mikä se BILTEMA on?


      • uuden bavaria 37 omistaja

        Jos aiotte biltemanköysillä Karibialle ,niin tulette saamaan ongelmia. Köydet eivät kestä pitkäaikaista oleskelua vahvasti suolaisessa ympäristössä. suola kuivuessaan kristallisoituu köysiin ja syö ne rikki sisältäpäin. Ne murenevat käsiin. En suosituksista huolimmatta laita niitä bavariaani.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      147
      1023
    2. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      112
      960
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      63
      758
    4. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      49
      547
    5. 42
      519
    6. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      501
    7. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      473
    8. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      22
      427
    9. Kyllä mulla on kovasti tunteita sinuun

      Rakkautta, intohimoa, välittämistä, hellyyttä jne.
      Ikävä
      13
      411
    10. Ulla Appelsin: Sari Essayahin kohtelu vs Nasima

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012205897.html Mutta vaikuttaa siltä, että kun kyse on kristinuskosta, samat säännöt
      Maailman menoa
      157
      375
    Aihe