Mitä maksaa päivän matk pariisista versaillesiin? miten sinne pääsee helpoiten?
Versailles?
3
620
Vastaukset
- täältä
http://www.chateauversailles.fr/en/
RER-junalla pääsee kätevästi, ja kannattaa mennä tosi aikaisin jonojen välttämiseksi.
Koko päivä kannattaa varata tutustumiseen. - Pariisin kävijä
pääsee helpoiten. Viime kesänä käytiin ja oli kyllä tutustumisen arvoinen paikka. Tuon RER-lipun hintaa en nyt kyl muista, sillä meillä oli sellanen Paris Visite-kortti, johon kuuluu nuo matkaliput metroissa, RER-junissa ja busseissa. Varaa aikaa, jos haluat nähdä kaiken tuolla Versaillesissa. Hae netistä googlettamalla lisätietoa ja suunnittele hieman etukäteen.
- ...
Versaillesissa viime sunnuntaina. Lipun sai ostettua RER-asemalta, yhdistelmälippu maksoi 22 €. Kannattaa ostaa ennakkoon, ei tarvitse jonottaa ollenkaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614308KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1373021Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452342Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?452254- 241873
- 911832
- 281586
- 221539
- 1481384
- 321200