Elikäs. käytin evra laastareita2.5 vuotta ja pillereitä kaks vuotta enenn laastareita. lopetin laastareiden käytön vauvakuumeen ja iho reagtion vuoksi(pari viimeistä kuukautta evraa käyttäen alkoi laastarit tekemään haavaumia ja kovaa ärsytystä ihooni) no nyt olen kolme kuukautta siis ollut ilman niitä ja olen huomannut että hikoilen vaikka kirjoittaisin ja istuisin vain ja se haisee, lisäksi karvat(hiukset, kainalo yms...) ovat kasvaneet 2x nopeampaa kuin laastareiden aikana.laastareiden aikaan tuskin ollenkaan hikoilin. en ole pullukka olen 168cm/55kg ja olen myös huomannut ettämahan päälle on tullut tavallaan uima rengas, tai niinkuin olisi jäänyt vaikka puristimien väliin et sellanen on havaittavissa, ja olen täysin varma että näin ei ole ennen ollut ja tässä mietinkin että mistä se johtuu... onko kokemuksia? tietämystä asiasta?
hormooni ehkäisyn jälkivaikutuksia?
mehuhile
0222
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset
Vanhimmat
Ei vielä vastauksia
Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.