minkäköhän laisesta paikasta on kyse?
ruma/tampere
13
8154
Vastaukset
- 9487384753
vaikutti varsin mukavalta paikalta viikonloppuna. hinnat edulliset ja paikka vaikutti muutenkin kivalta. samanlaista sisustusta en ole nähny missään. wunderbaumeja seinillä, nahkaa ja ruosteisia metallilevyjä katossa. trendituoleja ja kaljakoreja. erikoiset valot. huippu dj.
toisaalta jos pidit aikaisemmin paikalla olleesta jeejeestä, et ehkä syty tähän. tämä ei ole ehkä niin rock. kannattaa ehdottomasti kuitenkin käydä tsekkaamassa paikka. ruuhkaisista baaritiskeistä miinusta.- utelias
Voisko joku paikalla käynyt kertoa myös, minkä tyyppistä musiikkia Rumassa soitetaan? Ei viitsis raahautua sinne vaan sen takia, että siellä on mahtava sisustus, jos siellä vaan soi joku perusdisko...
- Mira
utelias kirjoitti:
Voisko joku paikalla käynyt kertoa myös, minkä tyyppistä musiikkia Rumassa soitetaan? Ei viitsis raahautua sinne vaan sen takia, että siellä on mahtava sisustus, jos siellä vaan soi joku perusdisko...
Kävin paikalla eilen ja paikan musalinja oli aika yllättävä. Alkuillasta soitettiin ainakin Olavi Virtaa, Ramonesia ja Pet Shop Boysia. Illasta musiikki oli diskompaa, mutta ei missään tapauksessa mitään perusdiskoa. Funkia ja rokkia, ei mitään nrg-kamaa. Musalinja oli iloinen sekamelska, mutta kuitenkin toimii hyvin. Kokonaisuudessaan iloinen yllätys. Menen uudelleenkin.
- Frankenstein
Olet oikeassa sisustuksen suhteen...aivan käsittämätön mesta! Olin eilen istuskelemassa taasen rumassa ja musa oli rokimpaa, kuin viikonloppuna! Paljon meitä Jee Jeen vanhoja kantiksia oli paikalla ja paljon muutakin pokaa. Suosittelen muuten ruokalistaa, joka toimii arkisin tapppiin asti ja on ihan vitun hyvä ja HALPA!
- oli...
kyllä yllättävän juntti ja ahdasmielinen paikka. toivottavasti tää uus on mukavampi. ainakin dj, joka siellä soittelee, sanoi, jotta hyvähkö paikka.
sinne siis kun vapaata. tarkastamaan meno&meininki. - noisia
oli... kirjoitti:
kyllä yllättävän juntti ja ahdasmielinen paikka. toivottavasti tää uus on mukavampi. ainakin dj, joka siellä soittelee, sanoi, jotta hyvähkö paikka.
sinne siis kun vapaata. tarkastamaan meno&meininki.kuulemma sisustus saman kaverin suunnittelema
jonka älynväläyksiä voi ihailla tampereen koti-baarissa. pitää kyllä käydä tutustuun. - juntti
oli... kirjoitti:
kyllä yllättävän juntti ja ahdasmielinen paikka. toivottavasti tää uus on mukavampi. ainakin dj, joka siellä soittelee, sanoi, jotta hyvähkö paikka.
sinne siis kun vapaata. tarkastamaan meno&meininki....vähemmän juntti paikka, eikös noita trendikuppiloita ole jo tarpeeksi? Onko juntit kuolemassa sukupuuttoon...
- että näin
juntti kirjoitti:
...vähemmän juntti paikka, eikös noita trendikuppiloita ole jo tarpeeksi? Onko juntit kuolemassa sukupuuttoon...
En tiedä onko juntit kuolemassa sukupuuttoon, mutta Ruma ei ole tavallinen "trendikuppila" ainakaan minun silmissäni, joka en käy Onnelassa tai Cabaretissa!!! Musiikki tekee ihmeitä, sillä en kävisi Rumassakaan jos siellä tulisi jotain hittibiisejä, nrj-tyyppisiä. Näin on näreet! Rokkia ja sekamelskaa kiitos!!!
- On siis pahakin
En suosittele paikkaa. Portsarit väkivaltaisia. Se kertoo jo paljon paikasta.
- janika_34
vaihtoivat portsarit toiseen jengiin. Nyt katsotaan pilkuntarkasti vaatetus ja etninen tausta. Mitä "väärän" laisempi niin vaikeampi päästä sisään.
Sisällä muuten kaikki pelaa. Kiva musiikki, löytyy juhlimispaikka, hiljaisempi keskusteluaukio sekä tietysti tupakkahuone myös tupakoijia ajatellen.
Suosittelen paikkaa jos kriteerit täyttyy.
- persauki..
missä hintaluokassa juomat liikkuu?
- Colllision
Hyi helvetti, kalliitt juomat, pinnallisia lutkia jotka eivät koskaan lähde jatkoille. Koko baarin asiakaskunta on räkäkännissä ja musa paskaa. En tule toiste.
- rommari
Räkälä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Petteri Orpo on satusetä
Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi422998SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis1742984Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj872906- 1282290
Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis2012105Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta
Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä151963Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li351707Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön3931612Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle
Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi501579- 871061