Hei! Meidän 7kk ikäisellä kissanpennulla on ollut pari päivää häntä kipeä. Noin 4 sentin päässä hännän tyvestä sillä on turvonnut kohta johon ei kärsi koskea ilman että kissa naukuu. Se pystyy nostamaan häntää vähän tyvestä mutta loppuhäntä roikkuu vaan perässä. Olemme huomenna menossa käymään eläinlääkärillä, mutta haluaisin silti tietää onko muilla vastaavia kokemuksia? En tiedä mistä häntä on tullut kipeäksi. Se on varmaan ulkona loukannut sen..
Kissalla häntä kipeä
minä vaan
3528
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Vastaava oli kerran omalla kissallani ja siihen löytyi selvä syy, toinen kissa oli puraissut hännän juuresta ja se oli kanssa tosissaan kipeä ja puremakohtiin alkoi tulla mätää. Häntä ei tosissaan toiminut millään lailla, roikkui velttona.
Antibioottikuurin jälkeen häntä onneksi alkoi pikkuhiljaa toimia ja tuli ihan normaaliksi.
Varmasiti asia huomenna selviää, kun viet kissasi lääkäriin. Kerroin vaan oman tapaukseni.
Kiitos vastauksesta. Olen stressannut että jos se on poikki, helpotti kummasti kun kuuli että se ei välttämättä niin vakavaa aina olekaan.. :) Huomennapa se sitten selviää..:)
Hei! Eli meillä oli sama ongelma kuin ylemmässäki.. :) kissalla oli kax tulehtunutta haavaa hännässä ja ne oli märkinyt hännän paksuksi. nyt sitten syödään antibiootti kuuria. sillä se menee ohi.. :)