Hieman arkinen kysymys, mutta esitetään nyt kuitenkin! :)
Onko koulunkäynti mielestäsi kivaa?
11
783
Vastaukset
- Blaah
Ei ole, mutta pakkohan se on käydä.. Ei muuten pärjää aikuisena. =)
- isbu
Kyllä oikeastaan. Parhainta on kun näkee kavereita. Sen voimalla jaksaa opiskellakin. Ja kun lähtee kouluun oikeanlaisella asenteella niin kyllä se siinä menee.
Koulu on kiva paikka...
- kissaaaaaaaaa
no kivaa on se kun on köksää ja tapaa kavereita...mutta ei sinne todellakaan oo kivaa nousta aamulla ja kaiket päivät lukee kokeisiin...en pidä koulusta!koulu suck!
- tuhahtaja*
Mä en oo mitenkään suosittu koulussa. Luen ihan KAAUUUHEEESTI kokeisiin, mut silti ne saa paremmat numerot ketkä on unohtanu lukee. Hissassaki mulla oli 1 virhe kokeessa ja tuli 7- numeroks. 8-. TÄ??! Niinpä. sitte mulla ei ole MUN koulussa bestissä vaan bestikset asuu muualla. Mutta 1 kaveri on mut se on nolo ja toinen on mut se on sellane diiva että. Ja se ei ikinä kuuntele mitä sille puhun ku se vaa on omissa ajatuksissaan ja sit kerron sille jotain ja seuraavana päivänä se raivoo ku en oo kertonu vaikka ite ei kuuntele. Kun on KAAMEA koeruuhka ja 8 aamuja 4kpl niin ei kiitos koulua, mutta ku on rento päivä ja ei KAUHEITAmaikkoja ja on kamut koulus nii mikäs siinä on ollessa =)
- tepi-7
mutta tärkeetä se on.
- Nimetön
Onhan koulu ihan kivaa. Toisaalta lomiakin voisi olla enemmän. Jos ei olisi koulua niin viikonloput ei tuntuisi niin kivoilta ;) Välillä pännii aikaisin herääminen mutta kyllä se siitä. Varsinkin kun on kesäloma tulossa.
- Anonyymi
Sama haluaisin että on enemmän lomia joissakin paikoissa on jo nyt loma😭
- joo
No laiskottelen lukiossa ja kokeeseen vasta panostan.
- Anonyymi
En jaksa olla koulussa koska en jaksa aina vaan jauhata kaikesta ja en vaan jaksaaaaa😒
- Anonyymi
Eihän koulun ole tarkoitus olla viihdytys laitos, siellä pitäisi oppia asioita elämässä pärjäämiseen? Nämä tyypit jotka on sitä mieltä että ei huvita, voivat sitten aikuisina miettiä miksi ei rahat riitä elämiseen? Sitten on turha ulista että miksi ei kukaan auta? Ihminen on vastuussa tekemistä päätöksistä, jos et ole sairas huolehdi itsestäsi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk792786Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna911666Tiesitkö mies
Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll731441Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.641385- 1291335
- 1461236
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1581200- 741107
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur761098Jos siis saamme
Sen keskusteluyhteyden niin olisitko jo sinäkin rehellinen ❤️🙏 ne jää meidän välisiksi kaikki. Tarvitsemme toisiamme, j901089