Oon 20v, jätkä, jolla ollu suht monta muijaa vuosien mittaan ja sänkyhommat aina luistaneet. Tapasin nykyisen muijani n. vuosi sitten ja siitä alamäki sit alkokin:
Aluks ongelma ilmeni tosi harvoin, about 1 kerta kymmenestä, mut nykyään homma vaatii kaiken tahdonvoiman onnistuakseen (vaikka naidaan ehkä kerran kuussa) eikä välillä onnistu sittenkään! Alkaa mietityttään, et mistä moinen voi johtua?!? Luulis ettei ikä sentään vielä ala painaa..?
Ja jonkun selityksen muijakin pian vaatii!
Comments, please!
Aluks ongelma ilmeni tosi harvoin, about 1 kerta kymmenestä, mut nykyään homma vaatii kaiken tahdonvoiman onnistuakseen (vaikka naidaan ehkä kerran kuussa) eikä välillä onnistu sittenkään! Alkaa mietityttään, et mistä moinen voi johtua?!? Luulis ettei ikä sentään vielä ala painaa..?
Ja jonkun selityksen muijakin pian vaatii!
Comments, please!
Vastaukset 11
Vanhimmat
Jos penis toimii hyvin aina silloin tällöin, on kyseessä henkistä laatua oleva ongelma.
Luulen, että tiedostat sen, että homma voisi ehkä epäonnistua ja siiitä tuleva jännitys pilaa homman. Eli hieman sellainen noidankehä..
Otapa vaikka sellainen Ferrosanin argitiini-mangnesium-sinkki valmiste apteekista mukaasi. Ei tarvitse reseptiä. Se on urheilijoiden käyttämä lisäravinne, mutta parantaa myös erektiotakin siinä samalla. Antanee sen aavistuksen verran potkua, että suorituspaineet unohtuvat. Myöhemmin voit unohtaa ko.valmisteen.
osta jotain tuollaista toimivaa luontaistuotetta, toinen vaihtoehto on esim. prelox tms. superman. Sillä siirrät henkisen luokkosi ja "vastuun" tuolle aineelle ja voit heittäytyä hommiin ilman suorituspainetta ja epäonnistumisen pelkoa.
Tsemppiä !
Minkä hintainen on Apteekeissa toi Ferrosanin
valmiste ja saakos sitä luontaiskaupoista
ja jos niin paljon maksaa siellä??
Mistä tietoa tuosta valmisteesta saisi enempi?
http://www.ferrosan.fi/argitabs/argitabs.htm
http://www.yliopistonapteekki.fi/searchProductInfo.do?searchResultByProductName=ARGI-TABS TABLETTI
Siellä apteekissa oli myös ihan esite ko. tuotteesta. Tosin esite oli kyllä ihan paska ja tyypillisesti liioitteleva.
Tuo tuote paranti minulla unen laatua (nukuin sikeämmin ja sain helpommin unta) ja antoi "pikkukaverille" hieman terhakkuutta lisää. Treenin parantumisesta on hieman vaikeata sanoa mitään.
on hyvä, luo sellaisen kunnon perusjöpötyksen, ei roiku mulkku velttona ja lisäksi auttaa kylmiin jalkoihin.
kannattaa varmaan jutella asiasta muijan kanssa. Miehellä, iästä riippumatta, tuo yhdyntä tahtoo olla urheilisuorituksen kaltainen voimainponnistus. Ei siis ihme, että välillä lerpahtaa ja iskee rimakauhu.
Eli keskustele ja kerro näistä avoimesti. Kerran kuussa on sitä paitsi liian harvoin. Silloinhan ne paineet vasta kovat ovatkin jos seksistä tulee jokin elämää suurempi seremonia kerran kuussa? Eli pökköä pesään useammin ja paineet pois pääkopasta puhumalla. Jos muijasi on fiksu niin kyllä hän ymmärtää ja auttaa.
eksyin tällekin palstalle jokin aika sitten erään kiinnostavan otsikon takia, ja aihe on herättänyt paljon aatoksia. Sinä kysymyksen esittäjä, miksi sinun pitää tehdä sitä, jos asia ei nyt kiinnosta? Onko tällä aihealueella ylipäätään mikään asia nyt sellainen , joka sinua kiinnostaa.
Nää asiat on muuttunu niin paljon niistä ajoista, kun God created man and woman. Naiset syö e-pillereitä, jotka vähentää haluja monelta ja aiheuttaa paljon muitakin oireita ja sit miesten pitäs kuitenkin olla aina kykeneväisiä, ja halukkaita, ja jos ei olla, niin eiku pillerit poskeen ja menoks. Ihan sairasta touhua.
Ihmisten pitäs tajuta, että halut saattaa vaihdella paljonkin. Voin kuulkaa miehet ja pojat kertoa, että jos olisin itse mies, hommasta ei olisi tullut eikä tulisi koskaan yhtikäs mitään. Olen meinannut niin monesti nukahtaa kirjaimellisesti kesken kaiken, siis umpi uneen. Satun olemaan illallla ja yöllä unta vaativa ihminen. Olen luokannut muutamaa henkilöä tosi pahasti, ja luonnollisestikin asunut melkein koko ikäni ilman makuukamariseuraa. Olen toki joutunut kärsimään tämän takin jos minkälaista vinoilua ja lesboksi nimittelyä.
Monesti henkilö, jota ei ole siunattu hyvällä ulkonäöllä, saa olla omissa oloissaan aika vapaasti. Mutta auta armias, jos satut olemaan hyvän näkönen, niin ei ole enää sopivaa olla yksin. Esim. Remun sukupuolinen kiinnostuneisuus on puitu myös näillä palstoilla, ja Remu on "todettu terveeksi". Hän kun on nimittäin
1.rumpali
2.jotain muuta
3.taiteilija
ja sit jossain siellä valovuosien päässä tulee seksuaalinen kiinnostuneisuus
Mutta kun meissä taviksissakin on tähän ryhmään kuuluvia....koettakaa hyvät lajitoverit ymmärtää tämä.
toi "illan torkku". Kun eka oot 10h töissä, käyt sen jälkeen lenkillä tai salilla niin siin kymmenen jälkeen alkaa kyllä silmät lurpahdella vaik olis millanen naaras hieromassa reittä vasten. Ei kumma jos pikkukaverikin silloin on kärttyinen ja epäsosiaalinen.
Seksi on ainakin mulle ollu aina parasta aamulla ja keskellä päivää kirkuvassa päivänvalossa. Peiton alla sängyssä on oikeestaan vihoviimeinen paikka missä sitä harrastaa.
Kannattaa puhua asiasta kotona ja käydä lääkärissä.Olen itse jo 66 v ja tarttee ainakin kerran viikossa. Siinäkin joutuu jo panttaan. Sinulle löytyy vielä korjaussarja ei kannata päästää liian pitkälle. Tsemppiä!
Kun huomaa ekan kerran, ettei ota tokaa kertaa eteen, on se huolestuttavaa.
Kun huomaa tokan kerran, ettei ota eteen edes ekaa kertaa, on se paniikki.
Apu löytyy tuun kerta viikossa paneen muijaas ..