mikä mahtaa olla vikana kun yhtä äkkiä kesken pelin konee palaa pelkkään työpöytä tilaan eli peli sammuu kokonaan mitään vikailmoitusta ei tule vpu recoverista tai muustakaan pelkkä perkulan työpöytä
PELIT SAMMUU
tahtois pelata
5633
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Saattaa johtua näytönohjaimesta. Kannattaa kokeilla ladata uusin ajuri näytönohjaimeen. Mulla on saman tyylinen vika joidenkin pelijen kanssa, mutta tosin mulla kone sammuu kokonaan. En tosin vielä ole ajureita laittanut, mutta näin mulle on kerrottu.
Ajurit ynnä muut päivitykset suosittelen ottamaan laitteen valmistajan sivuilta.
uusimmat ajurit on asennettu ja sama juttu jatkuu ja kyllä tämäkin toisinaan sammuu kokonaan ja rupee käynnistämään windowsii uudelleen
Kuulostaisi kun powerilta vedettäisiin tehoja että johdot naukuu. 12V linjasta otetaan niin paljon virtaa, että pudottaa jännitettä. Eli 12VDC -> 11VDC. Jännitteiden notkahtaminen vaikuttaa muihinkin laitteisiin ja saattaa vaikuttaa muihinkin jännitteisiin. Tämä sammuttaa koneen.
Eli mikä poweri?
420w poweri on joten pitäis riittää tietääkseni
olet painanut vahingossa valikosta quit nappia