Missä

Missä baarissa/ravintolassa sinä 30-40 vuotias Lappeenrantalainen käyt?
Joka paikassa kun tuntuu olevan tuota kakskymppisetenkerhoa.
Monttuun en mene!
41299
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

kukkoa,repsikkaa,lamppua,kipparia ja jos tanssia haluat niin doris vissiin.En ole varma onko siellä mitään toimintaa mut ainankin ehkä musiikkia.Ei täällä oikein muuta taida olla.

Äänestä
  • Taitaa dooris viedä lopulta voiton noista kahdesta vaikka hiljenikin kovasti divan rantautuessa kaupunkiin. Divassa meno ei vaan ole samaa luokkaa kuin alussa, nyt pyörii paljon nuorempaa porukkaa. Hyvä vaan kun diva tuli, saatiin vähän kilpailua asiakkaista ja sitä kautta kuluttajalle edullisemmaksi tuota doorista :)

    Äänestä

Mie käyn ainakin vain ja ainoastaan Night Life Rockissa. Ainoo paikka missä täällä kuulee oikeeta musiikkia eikä jotain tietokoneella värkättyä jumppahumppaännärjii sontaa. Ja ikää on se 34.

Äänestä
  • täysin samaa mieltä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


bilehile kirjoitti:

Missä baarissa/ravintolassa sinä 30-40 vuotias Lappeenrantalainen käyt?
Joka paikassa kun tuntuu olevan tuota kakskymppisetenkerhoa.
Monttuun en mene!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu