Onko Novitaklubi hintansa väärti?

24 euroa

Neljä lehteä, joille hintaa tulee saman verran kaupassa kuin klubiin liittymällä. Ovatko klubin edut liittymisen arvoisia? Ja mitä etuja on noin yleensä.

Kiitos avusta.

8

1701

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Neuloja

      Olen ollut tilaajana pari vuotta.Nyt tuli lasku ja uusi lehti.En tiedä,tilaanko enää?Todellakin sama hinta tilattuna kuin irtonumerona.Puhutaan klubikortista,jolla saisi L:saaren tehtaanmyymälästä 10%alennuksen.Minä ainakaan en ole sellaista saanut vaikka olen kysynyt Novitalta.Ei ole tullut minkäänlaista viestiä asiaan.Ainoa,mitä olen voinut tilaajana käyttää;olen saanut rekisteröitynä lukea keskustelupalstaa.En tiedä,haluanko enää maksaa moisesta palvelusta.Toivottavasti muutkin "novitalaiset"kertoisi kokemuksiaan.

      • menoja on

        No itse en ole kuulunut enkä taida koskaan ikinä kuuluakkaan tällaiseen klubiin.
        En todellakaan tiedä miksi kuuluisin. Lehtiä olen selaillut ja ideoita tutkaillut, mutta kun teen aina mallit itse, niin en todellakaan ymmärrä miksi sijoittaisin tuollaisen summan johonkin lehteen, sen sijaan ostan silläkin rahalla taas lankoja ja muita käsityötarpeita, on se niin kivaa kun saa tehdä!


      • Novitaklubissa

        -keskustelupalsta
        -Lauttasaaren tehtaanmyymälästä 10% alennus NORMAALIHINTAISISTA langoista klubikorttia näyttämällä
        -Novitaklubin sivujen kautta tilatuista langoista 5% alennus
        -Novitaklubin sivuilta saa kaikki vanhojen Novita-lehtien ohjeet


      • hyötyä
        Novitaklubissa kirjoitti:

        -keskustelupalsta
        -Lauttasaaren tehtaanmyymälästä 10% alennus NORMAALIHINTAISISTA langoista klubikorttia näyttämällä
        -Novitaklubin sivujen kautta tilatuista langoista 5% alennus
        -Novitaklubin sivuilta saa kaikki vanhojen Novita-lehtien ohjeet

        Klubiedut eivät hyödytä kehkolmosen lkopuolisisa!
        Novita-lankoja saa halpamarketeista edullisesti ilman korttiakin. Jos tilaat, maksat postikulut ja siihen menee 5 % etu!
        Novita-lehdissä on paljon virheitä ohjeissa. Kuitenkin mainostetaan, että lehti ei vastaa virheistä.
        Lehdet toistavat samoja malleja. Joitakin vastaavia malleja on jopa Modassa.

        En todellakaan ole liittynyt enkä aio liittyä klubiin, josta ei ole mitään hyötyä. Ja kun lehden ostaa vaikkapa jollain etukortilla, siitä kertyy bonuksia a voi valita, mitkä lehdet ostaa tai voi todellakin vain jättää ostamatta.

        Tietty, jos on kavereita, jotka kuuluvat klubin, lainaa niiltä tunnukset nettiin.


      • heti edellinen lehtikinkö
        Novitaklubissa kirjoitti:

        -keskustelupalsta
        -Lauttasaaren tehtaanmyymälästä 10% alennus NORMAALIHINTAISISTA langoista klubikorttia näyttämällä
        -Novitaklubin sivujen kautta tilatuista langoista 5% alennus
        -Novitaklubin sivuilta saa kaikki vanhojen Novita-lehtien ohjeet

        Miten menee käytännössä. Kun uusi lehti ilmestyy, onko edellisen lehden ohjeet samointein netistä luettavina vai onko kuukausien viive?


    • riikkinen

      Minä asun kehä3 ulkopuolella, en kovin kaukana kuitenkaan :) Pidän silti klubista eniten lankatilausmahdollisuuden takia.

      Ette uskokaan miten välillä saa etsiä kaikki kaupat, isotkin, läpi eikä oikeaa lankaa löydy tai ainakaan oikean värisenä tai oikeaa määrää. Netistä onnistuu nappia painamalla.

      Olen myös harrastanut paljon ohjeiden kirjastosta lainaamista, ja aina tulee unohdettua palautusajat ja sitten saa maksaa, ja kaupassa käynti on välillä hankalaa kulkemisen takia, joten on kiva kun ohjeita tulee suoraan kotiin. Kyllähän nettisivuston ylläpitäminen maksaa, joten minusta saan enemmän kuin pelkän lehden.

      Mielestäni tämä toimii ihan kivasti, kun ajatellaan harrastuksen helpottamista, eikä palvelun hintaa edes oteta esim. langoista vaan päinvastoin niistä saa alennuksia.

      Tulevaisuudesta en tiedä, voi olla, että yhden vuoden tilauksen jälkeen on nähnyt kaiken, kuten puutarhalehtien kanssa tuppaa olemaan.

    • pettynyt

      Kuuluin klubiin reilun vuoden verran mutta sitten erosin. En myöskään saanut mitään klubikorttia vaikka sen perään kyselin. Lankaa saa tosiaan halvemmalla kaupasta, koska tilaukseen lisätään postikulujen lisäksi myös postiennakkokulut. Lisäksi ainakin siihen aikaan kun vielä keskustelupalstalla kävin, siellä moni valitti saaneensa väärää lankaa tai sitten jos haluttu lanka oli lopussa, siitä ei tullut mitään ilmoitusta.

      Vanhoista numeroista: kyllä kai niihin edellisen numeron malleja pääsee heti lukemaan, mutta sen sijaan ei netissä suinkaan ole kaikkia vanhoja Novita-lehtiä, koska jokunen vuosi sitten julkaisuoikeudet oli toisella yhtiöllä.

      Lehtitilaus taas oli itselleni siinä mielessä turha, etten ole toteuttanut yhtään mallia niistä viidestä lehdestä, jotka tilaukseen kuului. Irtonumeroita olen selannut sen jälkeenkin, mutta niissä ei ole mitään itseäni kiinnostavaa. Ja jos klubin ainoa "etu" on se keskustelupalsta, niin ei se kyllä minulle riitä. Paljon parempia neuleaiheisia keskusteluja on ilmaiseksi luettavissa vaikka missä.

      • mieltä

        Mm Ihanitse on todella mahtis kässäripaikka.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen jotenkin

      Epävarma ulkonäöstäsi
      Ikävä
      219
      5973
    2. Minun rakkaani.

      Haluaisin käden mitan päähän sinusta. Silleen, että yltäisin koskettamaan, jos siltä tuntuu. Olen tosi huono puhumaan, m
      Ikävä
      26
      3734
    3. Koska näet seuraavan kerran

      Kaivattusi? Onko päivä tiedossa vai sattumasta kiinni?
      Ikävä
      82
      2587
    4. Ootko nainen jotenkin

      itseäs täynnä? Mars laihduttamaan. 🫵🏽 K
      Ikävä
      39
      2121
    5. Hyvästi.....

      En vain enää jaksa.....
      Ikävä
      33
      1902
    6. Hyvää yötä

      Mm❤️
      Ikävä
      45
      1868
    7. Ongelma Ibizalla

      Mistä saada triatleetin jalkaan mahtuva kenkä häitä varten?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      107
      1765
    8. Eelle

      Huomenta,ajattelen sua..
      Ikävä
      21
      1656
    9. Hauskaa nimipäivää rakkaalle!

      On kova ikävä. Rakastan sua ikuisesti ❤️🤗😘
      Ikävä
      27
      1502
    10. Tappajamanne kiinni

      Herätys koko Mikkeli! Nyt tietoa kehiin, että saadaan tämä tappaja kiinni!
      Mikkeli
      33
      1458
    Aihe