Mun pitää kysyy et voiko the sims 2 pc pelis joku PUDOTTAA vauvan sylistään?
Voiko vauva kuolla mitenkään?
Voiko vauva kuolla mitenkään?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
voi noi kirjottaa yhteenki viestiin! Ei voi, muuten pudottaa siis
siis ei voi pudottaa, mutta kuolla voi. Itselläni ei kyllä ole koskaan kuollut vauva. Mutta tulipalossa luulisin että kuolee.
vauvat eivätkä taaperot eivät voi kuolla.
Kyllä muuten voivat! Jos laittaa ne johonkin huoneeseen ja ottaa oven pois, ja laittaa ihan sen uunin viereen, ja tulee tulipalo, ne kuolevat, jos se tuli tulee sen vauvan päälle...
niin,mut jos vauvat/taaperot laittaa huoneeseen ja ottaa oven pois,niin eikö ne lapset haeta pois? siis se sossu hakee.?
ja lisään viel et jos huolehtii huonosti,niin sossu hakee ,vauvan,taaperon ja lapsen pois.mut teiniä ei enään haeta pois.
No ei kait ne sossutäditkään seinän läpi pääse... Eli tässä tapauksessa oli se sitten lapsi tai aikuinen sim, ne kuolevat sinne ovettomaan huoneeseen.
Sossuilla on joku sädepistooli jolla ne säteilyttää lapsen pois huoneesta, missä tämä ikinä sitten onkin muurattuna.. XD
Niin ja vauvat ja taaperot VOI kuolla tulipalossa(mikäli isä/äiti ei ole jo kerennyt viskaista lasta ulos talosta). Aaveista en sitten tiedä.. Ja joku täällä joskus kertoi pesseensä vauvaansa pesualtaassa, sim nukahti ja vauva hukkui.. :D
kyllä sossutädit pääsee seinänläpi S.I.R! Ei vauva kuole muurattuun huoneeseen! (itse testattua ;D)
Anteksi S.R.I ei kuitenkaan sir :D