Olen tavallinen suomalais nuori ja olen aina ihmetellyt näitä mustalais keskusteluja.Olen sitä mieltä että jos ihminen haluaa lopettaa tupakan polton tai viinan juomisen ei kukaan muu voi toisen puolesta lopettaa vaan se henkilö itse.Mustalaiset on sama asia he voivat vain itse itseään auttaa.On löydettävä ne vanhat ja viisaat mustalaiset jotka hyvällä esimerkillään opastavat ja neuvovat nuorisoaan.Ei nuorten mustalaisten paikka ole linja-auto asemilla ja nurkilla pyöriminen, näin vain on ja sillä ei saavuteta luottamusta valtaväestölle.Sanomani on kouluttautukaa ja opiskelkaa. Mustalaisissa on paljon sivistyneissä ammateissa jopa tuomareina ym. Eli kaikki parempaan elämään lähtee omasta sisästä päin ja toisten mustalaisten auttaminen.Kehutaan kun on kehumisen aihe, moititaan kun on moitteen aihe.
Mustalais kulttuuri
Paperi nokka
4
3083
Vastaukset
- naurava_hyeena
Kesti hetken, ennenkuin tajusin.
Se että kirjoituksessa ei ole mitään hauskaa tai huvittavaa, tekee siitä mustalais-vitsin (tai ainakin mustalaisen kertoman vitsin).
Se että se on kirjoitettu Blondi-vitsien otsikon alle tekee siitä kaikkien aikojen parhaan mustalaisvitsin.... - tosi hyvä vitsi
Ai että kun tulee vesi silmistä nyt nauraessa. Työnteko... opiskelu... mustalainen hehheh ai että kuolen nauruun.
- Suomi puhtaaksi!
Ei ole olemassa vanhoja ja viisaita manneja.
- se just
mustalaiset voivat myös lopettaa itse itsensä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",175093Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1012321- 1352008
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee481878Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171670"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551276Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu117947Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää48841Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.303831Kaupungin yt
Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l24654