Jos esim vasen korva pitää jotain "ääntä" käännä pää oikealle niin pitkälle kuin se kääntyy ja paina peukalolla vasemmanpuoleista niskakuoppaa VOIMAKKAASTI. Eli niskarangan vieressä heti kallon alla tuntuvaa loivaa syvennystä ja heti siitä kalloluun alta/rajalta. Itselläni suhina taukoaa silloin :)
Kokeilkaas
tätä :)
5796
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
löytyi hyvin kivuliaita kohtia ,hyvi,hyvin pientä äänenmuutosta kyllä tuntui vaikuttavan,täytyypä jatkaa harjoituksia.ki
En menisi kyllä kääntelemään päätäni niin pitkälle kuin se menee ja painelemaan niskanikamaani. Hyvin äkkiä kuuluu, niks ja naks ja tulee isompia ongelmia. Osteoporoosissa ei saa tehdä kiertoliikkeitä eikä äkkinäisiä kääntöjä, ei hyvä ainakaan minulle.
jostain niskanikamasta, puhuinko?????
Päätäkään ei pidä mennä kääntelemään "niin pitkälle" kuin saa, voi tulla murtumia. Tehköön ken uskaltaa.
kääntää pää kaulalihaksilla niin pitkälle kun menee (ei naama irveessä!) en käsin auttamalla!!!