Kolmekymppiset?

Missä baarissa/ravintolassa/kapakassa Imatran seudulla käyvät noin kolmekymppiset tai vähän vanhemmat? Ja mikä ilta olisi suosituin menoilta?
133950
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Life ja onnela

Äänestä

Suurin osa niistäkin leikkii jo eläkeläisiä ja ovat viikonloput himassa kuuntelemassa toiveradiota/merisäätä..Kerran vuoteen saattavat villiintyä ja ottaa muutaman oluen saunan jälkeen ja naivatkin vielä lähetyssaarnajassa peiton alla.

Äänestä

Kyllä ne ihan ONNELASSA ja Bulssissa hengailee siinä missä nuoretkin.. :) ne kaikista vanhanaikaisimmat kolomekymppiset viettää aikaansa kotona curlingia kannattaen.. :P

niin ja olteri on age unisex paikka myös.

Äänestä
  • Milloin on varaa. Onnelassa ja Olterissa. Joskus pitäs päästä laulamaankin, mutta joku ei anna.

    Äänestä

  • Ehkä ei enää kolmikymmpisenä näe mitään syytä alvariinsa päivystää kapakassa, sitäpaitsi, kuka jaksaa katella samoja naamoja kerta toisensa jälkeen? Nuorempi väki on juttu erikseen, mutta muuten en näkis vaivaa Imatralla mennä yhteenkään juottolaan.Onneksi ei ole pakkoa siellä ollakkaan, pääasia että vuokralainen maksaa asunnostani vuokran tilille, ite viihdyn muualla.

    Äänestä

  • anssi. kirjoitti:

    Milloin on varaa. Onnelassa ja Olterissa. Joskus pitäs päästä laulamaankin, mutta joku ei anna.

    laulaa pitäisi saada, kuka ei anna. Se on niin mukavaa ja rentouttavaa. Mihis mennään laulamaan?

    Äänestä

  • on elämä laulu kirjoitti:

    laulaa pitäisi saada, kuka ei anna. Se on niin mukavaa ja rentouttavaa. Mihis mennään laulamaan?

    Menee taas aikaa, jolloin taas pääsee laulelemaan kapakkaan. On nähkääs viikonloppu kiinni työssä. Pitää laulella ihan muina miehinä itelle. Tai toinen vaihtoehto on, että tekee niinkuin tänään yksi kaveri kertoi. Ostaa mäyriksen ja pistää perheen sohvalle istumaan. Siinä mäyristä juomalla samalla antaa perheelle karaoke konsertin.

    Äänestä

  • anssi. kirjoitti:

    Milloin on varaa. Onnelassa ja Olterissa. Joskus pitäs päästä laulamaankin, mutta joku ei anna.

    joo, olteri on hyvä paikka. Siellä on kaiken ikäistä ja palvelu pelaa.. Siellä saa myös laulaa ja tanssiakin:)

    Äänestä

  • M29 kirjoitti:

    joo, olteri on hyvä paikka. Siellä on kaiken ikäistä ja palvelu pelaa.. Siellä saa myös laulaa ja tanssiakin:)

    Joo laulaa vaikka humalassa. Ei tarvii ravattii. Tässä alkaa pikkuhiljaa nousta sähkösyys. Johtuu kai keväästä ja auringosta. Pitäs päästä tuulettumaan oikee kunnolla.

    Äänestä

Älä lähe tarjoilee ittees mihkään. Tää kylä on vitun kuollu. Ei yhtään hyvää mestaa koko kyläs. Pennut uhoilee et bullsit ja onnelat hyvii mestoi mut ne ei oo käyny e-karjalan ulkopuolella. Sisäsiittosta touhua! Samat vitun naamat istuu vuodesta toiseen ja kertoo samat vitun jutut! Muutetaan pois tästä läävästä! Itse pääsen pois tästä läävästä onneksi syksyllä! Käykää pennut joskus e-karjalan ulkopuolella ni avautuu silmänne!

Äänestä
  • Tässä viestissä purkautui nuoren ville-jalmarin vuosia kestänyt henkinen ahdistus ja kiusaaminen:)

    Nyt pyyhinkin kahveja näppäimiltä.

    Äänestä

  • Ei täällä tuollaisia valittajia kaivatakaan. No, "samoja vitun naamoja" sinäkin olet, vaikka muualle muuttaisitkin. Ei se asuinpaikan vaihto sinua miksikään jalosta.

    Huomaat lähdettyäsi, ettei se taivas löydy muualtakaan. Viihtyminen tulee ennen kaikkea asenteesta, ja se sinulla on pielessä jo valmiiksi.

    Äänestä

  • Sääliksi käy- todella. Voiko ihmisellä olla noin
    vaikeaa.
    Toivottavasti pysyt kotona ,etkä lähde muiden elämää pilaamaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


??? kirjoitti:

Missä baarissa/ravintolassa/kapakassa Imatran seudulla käyvät noin kolmekymppiset tai vähän vanhemmat? Ja mikä ilta olisi suosituin menoilta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu