Moneybokers käyttäjän tarkistus

Näin meillä

Niin hassusti käynyt että pääsee kotiuttamaan rahoja tilille asti. Peli ruvennut kulkeemaan niin että pienimmissä limit pöydissä pääsen noin 10 dollarin ilta tuotolle (pakko vähän kehua). Harrastuksesta ihan kiva tuotto.

Moneybokers pankki tilille siirrossa tarvitsee tehdä identity verification. Eli jouduin siirtämään pikkusumman ensin tilille (alle 15e) ja ilmeisesti siirron inffo kentässä pankin puolella sitten on joku koodi. Mutta sitä en oikein tajunnut että millä tavalla tuon koodin sitten kerron Moneybokersille. En ainakaan tilini historia tiedoista pääse lisäämään koodia siihen siirtoon jonka tein ? Pitääkö tehdä toinen siirto kotipankkiin päin johon sitten sen koodin lykkään.

Tuo moneybokers tuntuu ainakin saiteilta ja saiteille toimivan ihan nopsasti mutta ei ohjeistukset kauhean selkeitä tuolla ole ja kuitenkin kun rahaa siirtää niin olisi kiva olla varma ettei tule urpoiltua. Tehkää joku suomalainen pokerisivusta näpäkät ohjeet näistä.

2

390

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mietin..

      aikaisemmin itsekin kun olin kotituttamassa..
      Eli siis saat sen koodin ensimmäisen maksun yhteydessä, viestikentässä pitäis olla.

      Sit vaan takaisin moneybookersille ja tekemään uutta siirtoa, jolloin voit laittaa sen koodin sinne. On joo tehty vähän hankalasti toi systeemi, kun vertaa netelleriin.

      • Näin meillä

        Kiitoks vastauksesta noin vähän arvelinkin mutta kun sitä ei siellä missään lukenut


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      93
      7858
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3782
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1896
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1210
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      32
      1073
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      28
      1013
    7. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      837
    8. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      792
    9. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      10
      790
    10. Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa

      1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄
      Ikävä
      60
      749
    Aihe