vertaisverkko

Hei,
Mitä kongreettista hyötyä on vertaisverkon käyttäjille ja sinne ohjelmiaan pistäville?

Teen aiheesta tutkimusta ja olisi mielenkiintoista kuulla myös teidän mielipiteitä ja vaikka hyviä sivustoja aiheesta.
1326
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ihan pakko kommentoida oikeinkirjoitusta: sana jota yritit sanoa on KONKREETTINEN, ei kongreettinen. Jos tosissasi tutkija olet niin pitäisi sen verran osata perustason sivistyssanoja.
Yst. terv. pilkunnussija ;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Smarie kirjoitti:

Hei,
Mitä kongreettista hyötyä on vertaisverkon käyttäjille ja sinne ohjelmiaan pistäville?

Teen aiheesta tutkimusta ja olisi mielenkiintoista kuulla myös teidän mielipiteitä ja vaikka hyviä sivustoja aiheesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu